Legenda F1 po transplantaci plic dýchá a mluví. Je to tvrďák, říká o Laudovi bratr | iSport.cz
16. října 2018 • 10:16

Legenda F1 po transplantaci plic dýchá a mluví. Je to tvrďák, říká o Laudovi bratr

Autor: ija
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobný mistr světa F1 Niki Lauda se po akutní transplantaci plic dobře zotavuje a podle rakouských médií by měl brzy opustit jednotku intenzivní péče. Je to tvrďák, s těžkými situacemi se vždycky uměl poprat, říká o trojnásobném mistru světa F1, který v roce 1976 v autě málem uhořel, jeho bratr Florian.Rakouská média přinášejí dobrou zprávu pro fanoušky Nikiho Laudy a také stáje F1 Mercedes, jejíž je nevýkonným šéfem. Mistr světa z let 1975, 1977 a 1984 byl měl brzy opustit jednotku intenzivní péče a začít s rehabilitací.

Lauda onemocněl na dovolené ve Španělsku na začátku srpna a musel se narychlo vrátit do Vídně. Zjistilo se, že ho jen dny dělily od smrti, lékaři proto volili akutní transplantaci plic. Od té doby je devětašedesátiletý bývalý šampion stále v nemocnici.

Principál stáje Mercedes Toto Wolff, který s ním je v kontaktu, už minulý měsíc prohlásil, že „Niki je na dobré cestě k uzdravení“.

Také Laudův bratr Florian prozradil, že „Nikimu se bohudíky daří lépe“. Upřesnil, že jeho bratr je stále na telefonu a závody sleduje v televizi. „Je to tvrďák, to ho taky proslavilo. S těžkámi situacemi se vždycky uměl vyrovnat,“ prohlásil Florian Lauda. Jeho bratra navštěvuje také manželka Birgit s dětmi – devítiletými dvojčaty Maxem a Miou.

Podle rakouských médií nyní Lauda už zase může plynule mluvit a tělo přijalo nový orgán dobře. Devětašedesátiletý mistr světa prodělal ještě jednu menší operaci, kterou lékaři popisují jako „rutinní opatření“

Laudu nyní čeká dlouhá rehabilitace a není zatím jasné, zda se ke své práci u týmu Mercedes vrátí Jisté je jen to, že ledos se v paddocku neobjeví a případné oslavy mistrovského titulu, k němuž má britský pilot Mercedesu Lewis Hamilton blízko, se budou muset obejít bez něho.

Lauda býval o závodních víkendech pravidelnou součástí garáže „stříbrných šípů“, od závodu v Silverstonu však chybí.

Niki Lauda
Niki Lauda

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud