Marie Sehnálková
28. května 2022 • 12:28

Spor o šperky: FIA opět ustoupila. Hamilton má další výjimku

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:3p. Drama rozsekl Karabec z penalty
Kaderka: buldozer bez opozice, co šel proti legendám. Ustojí skandál?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bizarní kauza má pokračování. Lewis Hamilton dostal výjimku a smí si ponechat šperky i v dalších třech závodech. Zákaz jejich nošení do kokpitu přitom platí už od roku 2005. Ke kontrolám ovšem FIA přistoupila až nyní.Letos v dubnu ředitelství závodu jezdcům oznámilo, že hodlá daleko důsledněji kontrolovat už více než patnáct let platné pravidlo. Dle něj mají jezdci zakázáno nosit v kokpitu řetízky, náušnice či piercingy.

Proti tomuto nařízení ovšem vystoupil známý milovník šperků Lewis Hamilton s tím, že jeden z piercingů nemůže bez lékařské pomoci odstranit. Ředitelství závodu mu proto udělilo výjimku pro GP na Floridě a ve Španělsku, kde ještě směl závodit s náušnicí.

Monako mělo být první Velkou cenou, kde se sedminásobný mistr světa objeví bez své typické ozdoby v nose. Před vypuknutím tohoto závodního víkendu tak řada fanoušků dychtivě očekávala, k jakému rozuzlení nakonec kauza dospěje. Objeví se Lewis Hamilton tentokrát bez náušnice? Udělí mu FIA za porušení pravidla pokutu? Nebude pilot Mercedesu startovat vůbec?

Lewis Hamilton je známý svou zálibou ve špercích a extravaganci
Lewis Hamilton je známý svou zálibou ve špercích a extravaganci

Ani jeden z těchto možných scénářů se nakonec nestal realitou. FIA se rozhodla zavřít oči i tentokrát a poskytla jedné z nejvýraznějších tváří formule 1 další výjimku. Ta se bude vztahovat na závody v Monaku, Kanadě a Ázerbájdžánu. Ředitelství prý mezitím bude pravidlo nadále zkoumat a diskutovat o něm s jezdci a lékaři.

Sám Lewis Hamilton už je z nekončící kauzy očividně unavený, avšak ustoupit stále nehodlá. „Věnujeme tomu zbytečně moc času a energie. Myslím, že máme palčivější problémy,“ řekl v Monaku. „Pokaždé, když sedám do auta, sundávám si náušnice. A myslím, že hodně pilotů nosilo po celé ty roky šperky a nikomu to nevadilo, tak nevidím důvod, proč by to měl být problém teď,“ přidal jezdec stáje Mercedes.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud