Senzační Kornfeil skončil v Austrálii pátý, na bodech dojel i Hanika

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Jakub Kornfeil obsadil páté místo v motocyklové Velké ceně Austrálie a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezoně. Na Phillip Islandu bodoval také čtrnáctý Karel Hanika.

V nejslabší mistrovské třídě Moto3 se zatím nerozhodlo o titulu, protože britský lídr mistrovství světa Danny Kent upadl. Portugalec Miguel Oliveira se k němu po čtvrtém vítězství v sezoně přiblížil na 40 bodů, ve hře jich je ještě 50.

Kornfeil i Hanika se během závodu ocitli v čele pořadí, Hanika po startu z dvanáctého místa už v pátém kole. Ale nakonec to byl Kornfeil, kdo se až do konce držel ve hře o stupně vítězů, ačkoli v sedmém okruhu po kontaktu se soupeřem vyjel z trati a musel se zpět propracovat až z třetí desítky pořadí.

Do závodu se ale skvěle vrátil a nakonec se v soubojích šestičlenné skupiny mihl na prvním místě ještě v úvodním úseku posledního kola. Cílem ale nakonec projel těsně pátý. Předjeli jej ještě Španělé Efrén Vázquez, Jorge Navarro a Jihoafričan Brad Binder.

"Dnešní závod byl úžasný. Moc jsem si ho užil," rozplýval se Kornfeil v tiskové zprávě. "Nechtěl jsem to vzdát (po výjezdu z trati). Kola byla stále rychlá a za chvíli jsem věděl, že mám závod zpět. Když už jsem konečně byl ve vedoucí skupině, říkal jsem si, že musím zatáhnout ještě víc. V posledním kole jsem dokonce vedl... I tak ale tento výsledek musíme brát všemi deseti. Jsem za něj hrozně moc rád," uvedl dvaadvacetiletý jezdec.

Kornfeil si vyrovnal druhý nejlepší výsledek v kariéře, lépe dopadl jen letos v Británii, kde skončil druhý. V celkové klasifikaci je patnáctý, Hanika o dvě pozice za ním.

Závod královské kubatury MotoGP vyhrál už popáté v sezoně mistr světa Marc Márquez ze Španělska, jeho naděje na obhajobu titulu ale během roku zničil stejný počet výpadků.

V boji o celkové vítězství si polepšil další Španěl Jorge Lorenzo, který díky druhému místu snížil ztrátu na vedoucího Valentina Rossiho z Itálie na 11 bodů. Rossi v závěru prohrál souboj o třetí místo s krajanem Andreou Iannonem. Stejně tak Lorenzo, který téměř celý závod vedl, neodolal v posledním kole útoku Márqueze.

"Marc zajel neuvěřitelné poslední kolo. Měl jsem štěstí, že se Andrea dostal na stupně vítězů," poděkoval Lorenzo za pomoc v boji o titul Iannonemu.

Karel Abraham stejně jako před týdnem v Japonsku nestartoval a chybět bude i o následujícím víkendu při Velké ceně Malajsie.

Velká cena Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Oliveira (Portug./KTM) 37:34,742, 2. Vázquez (Šp./Honda) -0,132, 3. Binder (JAR/KTM) -0,161, 4. Navarro (Šp./Honda) -0,170, 5. Kornfeil (ČR/KTM) -0,288, 6. Fenati (It./KTM) -1,006, ...14. Hanika (ČR/KTM) -17,792.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. Kent (Brit./Honda) 244 b., 2. Oliveira 204, 3. Bastianini (It./Honda) 188, 4. Fenati 165, 5. Antonelli (It./Honda) 161, 6. Vázquez 155, ...15. Kornfeil 63, 17. Hanika 43.

Moto2: 1. Rins (Šp./Kalex) 39:00,084, 2. Lowes (Brit./Speed Up) -6,633, 3. Baldassarri (It./Kalex) -10,408, 4. Nakagami (Jap./Kalex) -15,536, 5. Simeon (Belg./Kalex) -16,205, 6. Salom (Šp./Kalex) -17,241.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. Zarco (Fr./Kalex) 318, 2. Rins 214, 3. Rabat (Šp./Kalex) 206, 4. Lowes 172, 5. Folger (Něm./Kalex) 145, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) 143.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 40:33,849, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,249, 3. Iannone (It./Ducati) -0,930, 4. Rossi (It./Yamaha) -1,058, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -5,062, 6. M. Viňales (Šp./Suzuki) -6,800.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. Rossi 296, 2. Lorenzo 285, 3. M. Márquez 222, 4. Iannone 188, 5. Pedrosa 165, 6. Smith (Brit./Yamaha) 158.