10. září 2018 • 10:14

To byla prasárna! Závodník zmáčkl soupeři brzdu v rychlosti 250 km/h

Autor: sjs, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to blázen?! Motocyklový závodník Romani Fenati ohrozil život svého soupeře Stafana Manziho, když mu během nedělní Velké ceny Moto2 v San Marinu při předjíždějí zmáčkl brzdu v rychlosti 250 km/h! Za nechutný úlet byl vyloučen ze závodu a jeho chování odsoudili ostatní jezdci i fanoušci. Následně pro něj přišel trest ještě větší, vedení týmu ho totiž v pondělí propustilo.Ztratil nervy a předvedl neskutečný zkrat. Fenati se dostal na úroveň Manziho a hrábl mu po řídítkách. Jeho úmysl byl jasný. Zmáčkl brzdu na soupeřově stroji a rozhodil ho. Kdyby se Manzi na „roztančené“ motorce neudržel, mohl spadnout a ošklivě se zranit. 

Dvaadvacetiletý jezdec okamžitě od traťových komisařů uviděl černou vlajku a byl vyloučen ze závodu. „Doufám, že už si nezazávodí. Nemá tam vůbec co dělat. Borec má povinně daného psychologa, ale asi to nestačí,“ rozčiloval se na Facebooku Lukáš Šembera, býval český jezdec v mistrovství světa silničních motocyklů, který po nešťastně nehodě před devíti lety ochrnul od pasu dolů.

Po trestu od MotoGP Fenati den po závodě přišel o zaměstnavatele na tuto a zřejmě i příští sezonu. "Náš tým s okamžitou platností končí kontrakt s jezdcem Romanem Fenatim za jeho nesportovní a nebezpečné chování. S nesmírnou lítostí musíme poznamenat, že tento nezodpovědný čin ohrozil život jiného závodníka a nedá se ničím ospravedlnit," uvedli představitelé týmu Marinelli Snipers, v jehož barvách obsadil Fenati loni druhé místo v celkovém pořadí Moto3.

Horkokrevný jezdec se měl příští rok přesunout do nové stáje, která bude využívat stroje italského výrobce MV Agusta. Jeho šéf Giovanni Castiglioni však na instagramu uvedl, že Fenatiho v týmu nechce.

"Tohle byla nejhorší a nejsmutnější věc, kterou jsem kdy v motocyklovém závodě viděl. Pravý sportovec by se takhle nikdy nezachoval. Co se týče jeho budoucí pozice jezdce MV Agusta Moto2, zasadím se o to, abych to zastavil. Nedojde k tomu, nereprezentuje hodnoty naší firmy," uvedl Castiglioni.

"Omlouvám se sportovnímu světu. Dnes ráno, s čistou hlavou, si přeju, aby to celé byl jen špatný sen," uvedl Fenati ve veřejné omluvě. "Vracím se myšlenkami k těm okamžikům, kdy jsem udělal ten ostudný čin. Nechoval jsem se jako muž! Muž by dokončil závod a pak si šel stěžovat na ředitelství závodu a snažil se domoci spravedlnosti za předchozí incident. Neměl jsem se nechat vyprovokovat. Čelím oprávněné kritice a omlouvám se všem, kteří ve mě věřili a kteří se cítí mým činem poškozeni," dodal.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud