10. listopadu 2008 • 16:51

V Brně se pojedou tři světové šampionáty

Autor:
Lukáš Pešek
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři seriály MS přivítá v příštím roce Masarykův okruh v Brně. Vrcholem sezony bude 16. srpna opět závod světového šampionátu silničních motocyklů, s jehož promotérem brněnští pořadatelé prodloužili kontrakt až do roku 2013.Předtím bude 26. července okruh hostit Grand Prix superbiků a 21. června se v Brně uskuteční závod mistrovství světa cestovních vozů.

Z ekonomických důvodů se v Brně nepojede po devíti letech mistrovství FIA vozů Grand Tourismo. V jednání bylo pořádání podniku Le Mans Series.

Automobilky startující v tomto seriálu původně požadovaly zvýšení počtu závodů a jeho rozšíření do východní Evropy.

"Kvůli současné celosvětové ekonomické krizi bylo ale nakonec rozhodnuto, že kalendář Le Mans Series bude mít i v příštím roce stávajících pět podniků," uvedl sportovní ředitel Masarykova okruhu Miroslav Bartoš.

Sezonu v Brně zahájí a ukončí vytrvalostní automobilové závody. První akcí bude 28. března dvanáctihodinovka Le Brno. O den později uspořádá po roční přestávce Jiří Mičánek závod vrchařů. Tečku za sezonou udělá 17. října šestihodinový vytrvalostní závod Epilog.

Rychlým vozům bude okruh patřit i 25. a 26. dubna při Jarní ceně Brna a 19. a 20. září při Podzimní ceně. Obě akce budou součástí mezinárodního mistrovství České republiky.

Domácí šampionát silničních motocyklů zavítá na Masarykův okruh 24. května při Memoriálu Jaroslava Huleše a 28. června při Memoriálu Františka Šťastného.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze