Abraham si naštípl loketní kost, start je nejistý | iSport.cz
30. října 2010 • 18:26

Abraham si naštípl loketní kost, start je nejistý

Autor: ČTK
Karel Abraham: pojede GP Portugalska?
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklista Karel Abraham si v sobotním tréninku na Grand Prix Portugalska naštípl po pádu loketní kost. Jeho start v nedělním závodu třídy Moto2 je nejistý, ještě dnes se podrobí dalšímu vyšetření.Abraham sice dnes zajel sedmý nejlepší čas, na kluzké trati však dostal nezvládl motocykl a při pádu si poranil ruku a rameno.

"Na zemi skončilo hodně jezdců. Já měl smůlu v tom, že jsem dostal highsidera v poměrně rychlé zatáčce, motorka mě nakopla a já bohužel spadl na kraj obrubníku. V současné době ruka bolí a musím počkat na vyjádření lékaře, zda budu v neděli startovat," uvedl jezdec stáje Cardion AB v tiskové zprávě.

V létě Abraham musel vynechat tři závody mistrovství světa poté, co upadl v Brně a utrpěl otřes mozku.

Hustý déšť v Estorilu znemožnil motocyklistům absolvovat kvalifikaci na předposlední závod sezony. O pozicích na startovním roštu rozhodly výsledky dvou pátečních a jedné tréninkové jízdy.

Jakubu Kornfeilovi patří v kombinovaném pořadí 15. příčka v kubatuře do 125 ccm, Abraham by měl odstartovat ve třídě Moto2 z 23. příčky.

Kornfeilovi s aprilií i většině ostatních se povedl nejlépe dnešní trénink, čímž český jezdec přišel o 11. příčku z pátku. Z vedoucí pozice bude v neděli startovat Brit Bradley Smith, lídr šampionátu Marc Márquez vyrazí až ze třetí řady.

Nejlepší podmínky měli jezdci třídy Moto2 naopak v pátek odpoledne a pořadí na startu tak již dnešní dopolední trénink neovlivnil.

"V pátek sice okruh osychal, ale trať byla místy mokrá. To mi nikdy nesedělo a nejel jsem s takovou jistotou. Pršet má i v neděli, takže pokud pojedu, bude to náročná bitva. Okruh je totiž strašně kluzký," uvedl Abraham, jemuž i přes dobrý výkon v závěrečném volném tréninku zůstala pozice v šesté řadě. Pole position patří Maďarovi Gáboru Talmacsimu.

Královská třída MotoGP měla na programu jen dva tréninkové cykly, v nichž se nejlépe vedlo již jistému mistrovi světa Jorgemu Lorenzovi na yamaze.

Témata:  sport, motorismus, abraham
 
Články odjinud


Články odjinud