11. června 2015 • 21:46

Prokop s Tománkem vyhráli diváckou zkoušku Italské rallye

Autor: ,
Martin Prokop s navigátorem Janem Tománkem vyhráli na Sardinii zahajovací rychlostní zkoušku Italské rallye
TOP VIDEA
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Prokop s navigátorem Janem Tománkem vyhráli na Sardinii zahajovací rychlostní zkoušku Italské rallye. Úvodní úsek dlouhý 2,5 kilometru v metropoli ostrova Cagliari zvládli nejrychleji v čase 2:23,7 minuty a přenocují v čele pořadí šestého závodu mistrovství světa. Ten má na programu ještě 22 erzet.Se ztrátou 1,3 sekundy na českou posádku ve Fordu Fiesta skončil druhý Španěl Dani Sordo, jenže dostal penalizaci deset sekund a propadl se na 20. místo. Průběžně druhý tak je Andreas Mikkelsen z Norska, třetí Estonec Ott Tänak.

Druhý Čech a tovární jezdec Škody Jan Kopecký figuruje na 18. místě. Třiatřicetiletý pilot se v závodě MS představil poprvé od Mexické rallye v roce 2008.

Francouzský obhájce titulu Sébastien Ogier s volkswagenem zvládl úvodní měřený test v sedmém čase, na Prokopa ztratil 3,4 vteřiny. Na Italské rallye usiluje Ogier o třetí celkové vítězství za sebou a zvýšení už tak obrovského náskoku v čele šampionátu.

Italská rallye, 6. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po úvodní erzetě (2,5 km):

1. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) 2:23,7, 2. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) -1,7, 3. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) a Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) všichni -2,9, 5. Östberg, Andersson (Nor./Citroën DS3) -3,3, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -3,4, ...18. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -10,0.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze