Štajf se těší na první seznámení se speciálem Volkswagen Polo GTI | iSport.cz
30. listopadu 2018 • 13:52

Štajf se těší na první seznámení se speciálem Volkswagen Polo GTI

TOP VIDEA
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Premiérový start s vozem Volkswagen Polo GTI R5 čeká v sobotu jezdce Vojtěcha Štajfa. S novým speciálem německé automobilky, se kterým bude v příštím roce závodit v českém šampionátu, se představí na Pražském rallyesprintu."Po čtvrtečním testu mohu říct, že je to úžasné auto. Mám z toho skvělý dojem," řekl Štajf na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Nadšení mu nepokazil ani fakt, že vůz je nastavený podle Katalánské rallye, na které měl na konci října světovou premiéru. "A podmínky tam a tady budou trochu odlišné. Hlavně s ohledem na počasí a teplotu," poukázal na fakt, že zatímco na jihovýchodě Evropy se závodilo v teple, v Praze momentálně mrzne.

Štajf, jehož spolujezdcem bude spolumajitel týmu a miliardář Karel Janeček, si uvědomuje, že na Pražské rallyesprintu zřejmě nepojede o vítězství.

"Jde nám hlavně o to, abychom získali informace a věděli, na co se máme připravit v příští sezoně. Bereme to jako imageový start a možnost ukázat fanouškům tohle auto v Praze," uvedl pilot týmu Racing 21. "Věřím, že to ocení a všichni si sobotu užijí," přál si Štajf.

Čtyřiačtyřicetiletý jezdec usedne do vozu, který patří rakouskému týmu BRR Raimunda Baumschlagera. "Jedná se o třetí vůz, který Volkswagen vyrobil a první zákaznický. Když jsem do něj usedl, měl najeto asi 300 metrů," přiznal Štajf, jehož tým by "své" polo měl dostat v březnu příštího roku.

Takhle vypadá VW Polo GTI R5 pro příští sezonuTakhle vypadá VW Polo GTI R5 pro příští sezonu

"Bylo mi řečeno, že s ním nesmím nic udělat, protože za týden s ním má na podobné show jako já závodit Norbert Herzig v Maďarsku," pousmál se Štajf. "Kdybychom tady něco poškodili, například o obrubník na Strahově, tak to znamená konec. Ještě k tomu totiž není moc dílů. Na druhou stranu ale vše funguje moc pěkně, takže to určitě neprodáme," doplnil vážněji.

Štajf bude mít v příštím roce k dispozici jistě jeden speciál, existuje ale možnost, že tým Racing 21 bude provozovat dva vozy Volkswagen Polo.

"Zástupcům fabriky se líbí, jak fungujeme a nabídli nám ještě jeden. A s ohledem, že bude k dispozici jen omezený počet vozů a dodací lhůta je jinak tři roky, tak to zvažujeme. Abychom na to kývli, museli bychom mít ještě jednoho klienta, který by s ním jezdil a byl dostatečně zajištěný," přiznal Štajf. Rozhodnout se musí do února.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud