Mistr světa v problémech. Ogier musel v Sardinii po nehodě odstoupit | iSport.cz
14. června 2019 • 13:40

Mistr světa v problémech. Ogier musel v Sardinii po nehodě odstoupit

Autor: ČTK
Sébastien Ogier poškodil vůz po nárazu do kamene
TOP VIDEA
Sparta - Kladno: Jágr se prodral obranou domácích a namazal Melkovi, 4:2 Sparta - Kladno: Jágr se prodral obranou domácích a namazal Melkovi, 4:2
Sparta - Kladno: Kudrnovu střelu muselo rozhodnout video, 1:0 Sparta - Kladno: Kudrnovu střelu muselo rozhodnout video, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistr světa a lídr šampionátu Sébastien Ogier nedokončil první etapu Italské rallye. V páté rychlostní zkoušce poškodil francouzský pilot při nárazu do kamene zavěšení předního levého kola a s neopravitelnou závadou musel odstoupit. Do soutěže se podle informací týmu Citroën v sobotu vrátí, pokračovat bude s penalizací za pět nedokončených testů.Ve vedení je po devíti z 19 rychlostních zkoušek Španěl Dani Sordo. Člen týmu Hyundai má v čele náskok 10,8 sekundy před Finem Teemu Suninenem ve fordu a 11,2 sekundy před svým estonským týmovým kolegou Ottem Tänakem.

Ogier vyhrál čtvrteční zahajovací erzetu, ale dnes soupeřům jako první jezdec na trati "čistil" cestu a v době odstoupení byl až devátý s bezmála půlminutovou ztrátou na vedoucího Jariho-Mattiho Latvalu. Ani finský jezdec nebude na dnešní den vzpomínat v dobrém, neboť krátce po odstoupení Ogiera šel se svou toyotou přes střechu. V rallye sice pokračoval i bez čelního skla a dokonce vyhrál rychlostní zkoušku, ale v posledním dnešním testu skončil mimo trať a etapu nedokončil.

Vítěz předchozích dvou soutěží Tänak je na nejlepší cestě převzít vedení v šampionátu. Za Ogierem je druhý jen s dvoubodovou ztrátou, sám má osmibodový náskok před Belgičanem Thierrym Neuvillem z Hyundai, který je na Sardinii sedmý s mankem 25 sekund.

Jan Kopecký s fabií je dvanáctý, Martin Prokop s fiestou při jednorázovém návratu do WRC z dálkových rallye dvacátý.

 
Články odjinud


Články odjinud