Škoda vyšle ve Švédsku do akce deset vozů, Solberga čeká premiéra | iSport.cz
13. února 2020 • 12:37

Škoda vyšle ve Švédsku do akce deset vozů, Solberga čeká premiéra

Autor: mto
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédská rallye, druhý závod mistrovství světa, bude plný vozů značky Škoda. Ve třídě Rally2 se jich představí hned deset, tak velké zastoupení v dané kategorii nemá žádná z automobilek. Navíc dojde na očekávanou premiéru osmnáctiletého talentu Olivera Solberga, který se poprvé představí s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. „Už se moc těším," vzkázal norský závodník, který bude bojovat v kategorii WRC3.Stejně jako v minulosti pokračuje stáj Škoda Motorsport i v roce 2020 s podporou a výukou mladých jezdců. Nejnovějším příkladem je čerstvá spolupráce právě s nadaným Solbergem. Ten se společně se svým spolujezdcem Aaronem Johnstonem zúčastní vybraných soutěží mistrovství světa kategorie WRC3 určené pro soukromé týmy.

„V Česku jsem úspěšně absolvoval testy, které se jely na sněhu a ledu. Jsem ale připraven také na podmínky, které aktuálně ve Švédsku panují. Na rozdíl od minulého roku je zde málo sněhu, takže tu nejsou sněhové bariéry, o které se obvykle při jízdě opírám. Budu tedy muset jet velmi precizně,“ popsal Solberg jak se na rallye, která se jezdí už od roku 1950, připravoval.

Fabia Rally2 evo je ve Skandinávii velmi oblíbená, ale konkurence bude ve startovním poli skupiny Rally2 (nové pojmenování dřívější třídy R5), čítající devatenáct vozů, jako obvykle velmi silná.

V kategorii WRC3 určené pro soukromé týmy se Solberg utká i s dalšími jezdci s vozy Škoda. Například s Emilem Lindholmem, či Eerikem Pietarinenem. S vozem Fabia Rally2 evo pojedou také juniorští mistři Evropy (ERC1) Filip Mareš s parťákem Janem Hlouškem.

Ale jedním z hlavních favoritů soutěže v dané kategorii bude mistr světa kategorie WRC2 z roku 2017 Pontus Tidemand, jedoucí se spolujezdcem Patrickem Barthem v týmu Toksport WRT.

Co se tratě týče bylo z důvodu neobyčejně teplého počasí v regionu Värmlanda třeba upravit itinerář celé soutěže, která byla zkrácena na přibližně 180 kilometrů měřených úseků. Startuje se ve čtvrtek 13. února, končí se v neděli 16. února v Torsby.

 
Články odjinud


Články odjinud