Škoda ve Švédsku válela v kategorii WRC3, nováček Solberg pátý | iSport.cz
17. února 2020 • 07:30

Škoda ve Švédsku válela v kategorii WRC3, nováček Solberg pátý

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z důvodu neobyčejně teplého počasí bylo druhé kolo mistrovství světa WRC zkráceno na pouhých devět rychlostních zkoušek s celkovou délkou 148,55 kilometru. A o vítězi kategorie WRC3 se rozhodlo až v závěru. Slavil Jari Huttunen s vozem Hyundai, Emil Lindholm jedoucí se soukromě nasazeným vozem Škoda Fabia Rally2 evo, dojel druhý se ztrátou pouhých pěti sekund na vítěze.Právě skončená Švédská rallye byla kvůli teplému počasí v regionu Varmland tou nejkratší v historii. Zatímco jezdci se připravovali na boje na trati, organizátoři pracovali na tom, aby se vůbec dalo závodit.

Nakonec vše dospělo k tomu, aby se odjelo aspoň devět rychlostních zkoušek, ale byla to dřina. Například nedělní závěrečná power stage se konala za intenzivního deště na bahně a ledu. Byla to skutečně nezvyklá podívaná...

V kategorii WRC3 vedl až do sedmé rychlostní zkoušky Lindholm, nakonec se ale radoval Huttunen. Hodně slušně se dařilo také nováčkovi ve škodováckých barvách Oliveru Solbergovi. Ten sice se spolujezdcem Aaronem Johnstonem ztratil kvůli defektu na poslední rychlostní zkoušce průběžné třetí místo, ale i pátá pozice je pro začátek hodně solidní.

Na čtvrtém místě skončil Eerik Pietarinen jedoucí s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Se stejným vozem dojel na třetím místě kategorie WRC2 mistr světa z roku 2017 Pontus Tidemand.

„Gratulujeme všem posádkám, které dojely do cíle. Jsme rádi, že z devíti vozů kategorie WRC3 bylo sedm modelů Fabia. Je mi líto Olivera a Aarona. Za velmi náročných podmínek podali oba slibný výkon a o možné umístění na stupních vítězů je připravila smůla v podobě defektu. Již nyní se těšíme na další podnik, který nás čeká ve spolupráci s Oliverovým týmem. Bude to květnová Portugalská rallye,“ řekl šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud