3. ledna 2014 • 19:30

Jak dlouho může být Schumacher v kómatu? I přes dva týdny

Autor: ivp
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň – Zlín 3:0. Viktoriáni roli favorita zvládli, dva góly Šulce i parádní trefa Mosquery
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má za sebou už dvě operace i několik dní v umělém spánku. To nejtěžší ale Michaela Schumachera stále čeká. Rekordman v počtu titulů a výher v F1 totiž zůstává po nehodě na lyžích stále v bezprostředním ohrožení života. Fanoušci na celém světě mu vyjadřují podporu.„Buďme trpěliví, ta léčba může trvat dlouho,“ vzkázal bývalý šéflékař F1 Gary Hartstein a i přes úterní mírné zlepšení ohrožuje jezdce stále krvácení do mozku, tvorba hematomů i nitrolebeční tlak.

„Být v kómatu je jedna z možností, jak tyto věci léčit. V takové chvíli se zpomalí metabolismus a mozek nemusí podstupovat riziko dalšího poškození třeba z nedostatku kyslíku,“ řekl profesor a šéf neurochirurgie nemocnice v Hamburku Uwe Kehler.

Kvůli lepší regeneraci se Schumacher aktuálně nachází i v hypotermii
„V prvních hodinách a dnech po nehodě je velmi důležité sledovat, jak se otoky a tlak nadále chovají a zda se nezvětšují. Kritické jsou především úvodní tři až čtyři dny, protože v této době se může i malé krvácení změnit ve velké, což může vést k další operaci,“ tvrdí Kehler.

„Co se týče krvácení do mozku, to pak trvá několik dní, než se zastaví. A s tím je spojené i další riziko nových otoků. I proto doktoři nechtějí stále říkat různé předpovědi ohledně vývoje stavu, protože to se teprve všechno ukáže,“ doplňuje respektovaný lékař.

Stejně tak se ovšem nadále neví, zda a kdy dojde u Michaela Schumachera k další operaci či jak moc velké poškození jeho mozek po zranění utrpěl. Zatímco podle ošetřujícího doktora Jeana-Francoise Payena bude ikona F1 v umělém spánku tak dlouho, dokud bude potřeba, Kehler odhaduje dobu i na řadu týdnů.

„Může to trvat dva týdny nebo i déle, záleží na tom, jak se mozek vzpamatuje. Jde ale obecně o postupný proces,“ dodal.

Corinna Schumacher jde do nemocnice v Grenoblu oslavit s manželem 45. narozeniny.
Corinna Schumacher jde do nemocnice v Grenoblu oslavit s manželem 45. narozeniny.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud