23. června 2014 • 21:38

Schumacherovi ukradli lékařské záznamy! Za spis chtějí přes milion

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Oslavy ve velkém na Letenské pláni. Sparťanská „armáda“ vítá 37. titul
SESTŘIH: USA - Německo 3:4p. Šokující obrat dokonal v prodloužení Tiffels
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legenda formule 1 Michael Schumacher stále nemá klid. Před týdnem ho přestěhovali z nemocnice v Grenoblu do Lousanne na rehabilitace. Podle slov manažerky Sabine Kehm už dokonce vnímal okolí. Jenže nyní jeho rodina řeší další problém. Někdo prý ukradl jeho lékařské záznamy a nabízí je k prodeji!Podle listu Bild už údajně dostala nabídku média v Německu, Anglii i Francii, prodejce za spis požadoval minimálně 60.000 švýcarských franků (asi 1,35 mil. korun). "Je to nechutné a šokující. Prodejce tvrdil, že se jedná o lékařské záznamy Michaela Schumachera . My nemůžeme posoudit, zda jsou pravé, ale fakt je, že byly ukradeny. Policie případ vyšetřuje," řekla dnes manažerka německého pilota Sabine Kehmová.

Pětačtyřicetiletý sedminásobný mistr světa byl v kómatu od konce prosince, kdy po pádu při lyžování ve Francii narazil hlavou na skálu. Pět a půl měsíce ležel v nemocnici v Grenoblu, kde podstoupil dvě operace mozku. Před týdnem Kehmová vydala prohlášení, že už není v kómatu a byl převezen na univerzitní kliniku v Lausanne.

Kdy a jak ke krádeži došlo, není jasné. Policie vyšetřuje, zda nemohla být zkopírována data z počítače nemocnice v Grenoblu. Už dříve se prý k jeho nemocničnímu lůžku snažilo dostat několik lidí, aby Schumachera vyfotografovali nebo zjistili více informací o jeho zdravotním stavu, než se dostalo na veřejnost. Všechny zadržela ochranka.

"Krádež jsme ohlásili, vyšetřovací orgány se tím zabývají. Výslovně upozorňujeme, že dokumentace je přísně důvěrná, její nákup či publikace jsou zakázány a už bylo podáno trestní oznámení," dodala Kehmová.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud