19. července 2012 • 18:33

Biaggi dostal v Brně kámen z trati z roku 1930. Jsem zde jako doma, řekl

Autor:
TOP VIDEA
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Na brněnském Masarykově okruhu vyhrál už jedenáct závodů, nejvíc ze všech. Legendární motocyklový závodník Max Biaggi za to krátce před dalším závodem mistrovství světa superbiků dostal od zástupců okruhu historickou kostku z roku 1930, zachráněnou ze silnice z původního okruhu. „Cítím se tady skoro jako doma,“ vyznal se 41letý Říman.Proháněl zde soupeře ve čtyřech kubaturách, ve všech z nich dokázal na Masarykově okruhu vyhrát. Max Biaggi se v jeden moment zatvářil, že mu bude dělat problém vyjmenovat všechna svá vítězství, která zde dosáhnul.

„Dvěstěpadesátky, pětistovky, MotoGP a superbiky. Víc toho není,“ vysypal nakonec z rukávu s přehledem. „Doufám, že v neděli přidám další,“ připomněl, že už o víkendu v Brně na své oblíbené trati pojede znovu.

Fanoušci v Brně s transparentem zdravící jezdce Maxe BiaggihoFanoušci v Brně s transparentem zdravící jezdce Maxe Biaggiho

Koná se zde devátý ze čtrnácti závodních víkendů superbikového šampionátu a Biaggi patří znovu k největším favoritům. Navzdory věku je stále ve formě.

Celou superbikovou karavanu přivezl tento veterán jako vedoucí muž průběžného pořadí mistrovství světa. Na veřejnou tiskovou konferenci ve středu Brna za ním dorazily stovky lidí, měl zde svůj fanklub se žlutými vlajkami a tradičním číslem 3.

Italský motocyklový jezdec Max Biaggi se podepisuje fanouškům během návštěvy v Brně
480p 360p 240p

Sklidil také mohutný potlesk. Někteří jej možná považují za bručouna, přijel se zpožděním, ale fanouškům se podepisoval, dokud ho činovníci nenasměrovali směrem k východu a do auta, které ho odvezlo pryč.

Dostalo se mu i neobvyklého daru v podobě kostky z původního Masarykova okruhu. Ten vedl ještě po běžných silnicích. Biaggiho kostka je s úseku, který už neexistuje.

„Ten malý kousek kamene podtrhuje celý smysl zdejší Grand Prix během let. Důvod, že mi ho dali, dělá pro mně tenhle závod ještě zajímavějším. Lidé odsud poznávají, že jsem zde dokázal něco jiného než ostatní. Naplňuje mě to velkou hrdostí,“ řekl Ital.

Obsáhlý rozhovor s Maxem Biaggim čtěte v pátečním vydání deníku Sport

 

Max Biaggi v rozhovoru s novináři během návštěvy Brna
480p 360p 240p

Překlad Rozhovoru

Cítím se tady skoro jako doma. Cítím se jako zdejší součást. Fanoušci byli vždycky nejdůležitější v mé kariéře a doufám, že budou i do posledního dne mého závodění. Upřímně, přijet sem je vždycky hezké, protože nám to připomíná, jak jsme oblíbení, že děláme, co máme rádi. Je to potěšení.

Max Biaggi v rozhovoru s novináři během návštěvy Brna
480p 360p 240p

Překlad rozhovoru (od času 0:23 mluví o kameni, co dostal v Brně na památku)

Je to hezké. Ten malý kousek podtrhuje celý smysl zdejší Grand Prix během let. Důvod, že mi ho dali, dělá pro mně tenhle závod ještě zajímavějším. Lidé odsud poznávají, že jsem zde dokázal něco jiného než ostatní. Naplňuje mě to velkou hrdostí.

Témata:  sport, motorismus, video, biaggi, brno
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze