Tragédie během doprovodného závodu superbiků. Zemřeli dva motocyklisté

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nedělní podnik mistrovství světa superbiků v USA poznamenalo úmrtí dvou španělských motocyklových jezdců v doprovodném závodu MotoAmerica. Pětatřicetiletý Bernat Martínez a o osm let mladší Daniel Rivas podlehli zraněním, která utrpěli při řetězové havárii několika strojů v prvním kole na okruhu v kalifornském Laguna Seca.

Martínez, jenž v roce 2010 absolvoval několik závodů v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů v kubatuře Moto2, byl po ošetření na trati převezen sanitkou do nemocnice v Monterey. Rivase, který měl rovněž z minulosti zkušenosti z Moto2, záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Salinasu. Oba jezdci ale po převozu zraněním podlehli.