Brabec bronzový na HunGarian Baja. Musím udržovat koncentraci, říká | iSport.cz
14. srpna 2017 • 08:40

Brabec bronzový na HunGarian Baja. Musím udržovat koncentraci, říká

Autor: iSport.cz
Jan Brabec si v Maďarsku dojel pro krásné třetí místo
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motorkář Jan Brabec zabodoval pódiovým umístěním na HunGarian Baja, závodě světového poháru cross country. „Jezdil jsem 25 let motocross, v Maďarsku jsem právě absolvoval svou druhou dálkovou soutěž. Stále se adaptuji na nový styl jízdy, proto třetí místo vnímám jako úspěch. Zároveň jsem nasbíral další cenné zkušenosti před Dakarem 2018,“ komentuje výsledek Jan Brabec z týmu Big Shock Racing.Už páteční prolog se Honzovi vydařil a do jeho cíle dojel jako třetí. Během sobotních 350 km se motorkáři týmu Big Shock Racing v jedné z etap podařilo vybojovat dokonce druhou pozici, nicméně na konci závodního dne udržel celkově třetí místo. A to si obhájil i během závěrečné nedělní části závodu.

„Nejobtížnější je pro mě po celou dobu udržet koncentraci. Musím hlavu naučit fungovat na 100 % několik hodin, navíc v tak vysokých rychlostech. Teď v Maďarsku závod vedl kolem tankodromu, kde byly staré válečné vrtulníky, obrněná vozidla… Já jsem fanoušek historické techniky, takže hned upoutaly moji pozornost a dalo mi velkou práci nenechat se vyvést z koncentrace,“ popisuje Brabec.

Závod HunGarian Baja zdolal Jan Brabec ještě na svém „malém“ enduro motocyklu. Doma v garáži už na něj ale čekají dva nové dakarské speciály Husqvarna, které mu budou dělat společnost v lednu v Jižní Americe. „Už jsem své nové stroje prověřil a začínám trénovat. Vím, že mám před Dakarem ještě spoustu práce. Musím zapracovat na navigaci, která bude hodně důležitá. A samozřejmě potřebuji vylepšovat fyzičku,“ dodává Jan Brabec.

V Maďarsku Brabce podporoval celý tým Big Shock Racing. „Potřebuji teď získat maximum zkušeností s maratónskými soutěžemi a evropské závody jsou k tomu ideální. Pomáhají mi také podněty od Martin Macíka staršího, který mi dokáže se spoustou věcí poradit. Na konci srpna nás čeká ještě Baja Poland, kam se všichni těšíme. V kamionu bude závodit i Martina Macík mladší se svou posádkou, takže bude určitě veselo,“ zakončuje Jan Brabec.

 
Články odjinud


Články odjinud