2. října 2018 • 12:53

Podmol jde znovu do boje: v Číně si však zvyká na jinou motorku

Autor:
Po několikaměsíční pauze vyráží Libor Podmol s bratrem do závodu mistrovství světa.
TOP VIDEA
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po několikaměsíční pauze vyráží Libor Podmol do závodu mistrovství světa. V čínském Wu-chanu bude mít však nemalé komplikace. Český freestyle motokrosař nebude předvádět triky na motorce husqvarna, se kterou absolvoval doposud všechny letošní závody, ale nuceně se musel vrátit na yamahu. „Byl jsem přesvědčen, že si v Číně stejně jako všude na světě půjčím motorku od lokální Husqvarny. Bohužel to nakonec nevyšlo,“ prohlásil Podmol. Do zítřejšího závodu nastoupí také jeho bratr Filip Podmol.Český freestyle motokrosař drží na mistrovství světa celkové třetí místo. Na medailové úspěchy v Berlíně a v Krakově by rád navázal také v Číně. Jenže Podmol se v trénincích sžívá s jinou motorkou. „Jde to pomalu, ale jistě. Když jsem poprvé dostal husqvarnu, trvalo mi to tři týdny intenzivního tréninku, abych měl jistotu. Teď mám na to pouze dva dny,“ popisoval těžkosti Podmol, loňský vicemistr světa, který na yamaze neseděl skoro rok.

„Je to jakoby těsně před Velkou Pardubickou musel žokej Váňa vyměnit svého oblíbeného koně,“ přirovnal s úsměvem situaci, ve které se nachází. Podmol kvůli tomu ani přesně neví, jaké triky během závodu v Číně zařadí. „Šance na dobrý výsledek ale je.“

Šampionátu zatím dominuje Němec Luc Ackermann, který často předvádí dvojité salto. Právě to trénovali bratři Podmolové na listopadovou akci FMX Gladiator Games. Ještě předtím české freestyle motokrosaře čeká závod v Kolíně, a to v pátek. Čtrnáct dní poté se Podmol zúčastní X-Games v Sydney.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze