Chystá se jedinečná závodní série. Pošle SUV na Saharu nebo do Himalájí | iSport.cz
4. února 2019 • 13:28

Chystá se jedinečná závodní série. Pošle SUV na Saharu nebo do Himalájí

Autor:
Jak by mohly závody vypadat zatím ukazuje pouze grafická studie
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Závody Formule E už jsou celkem zaběhlou událostí, a v tuto chvíli probíhá pátá sezona tohoto moderního šampionátu. A protože elektromobily jsou v tuto chvíli čím dál větším tématem, tak se zdá, že tato série nebude poslední. Další by měla přijít v roce 2021, měla by nést název Extreme E a závodit by v ní měly elektrické SUV v netradičním prostředí. Třeba na Sahaře. Ano, slyšíte dobře...Elektrické pohony jsou móda a trend. Nebo by si to tak minimálně určité vrstvy přály. Formule E se jezdí na čím dál atraktivnějších lokacích a snaží se mimo jiné vtáhnout do děje i náročné fanoušky. Například tak, že mohou hlasovat o tom, jak vysoký výkon bude mít vůz jejich oblíbence. Proč ne?

Nicméně specifika série Extreme E zatím člověka spíš nutí pozdvihnout obočí a poškrábat se na hlavě. Závodit se má na odlehlých místech planety, jako je Sahara, Himaláje, deštný prales v Amazonii nebo ostrovy v Indickém oceánu. Proč? Aby se poukázalo na ekologicky ohrožené lokality, a to, že elektrovozy mohou pomoci s řešením podobných potíží.

Do jednotlivých destinací prý vozy bude odvážet loď RMS St. Helena, která bude fungovat i jako plovoucí paddock.

VIDEO: Upoutávka na sérii Extreme E

Co se týče formátu závodění nemělo by jít o rallye, i když jezdit se bude v terénu. Tratě by měly mít zhruba osm kilometrů a ti nejslabší závodníci budou po každém kole postupně odpadávat.

Inovace čekejte také z pohledu diváka. Na živý přenos zapomeňte, záběry se budou prezentovat dokumetárním stylem, a budou pod taktovkou amerického herce, režiséra a filmového producenta Fishera Stevense.

Organizátoři by rádi do šampionátu přilákali aspoň 12 týmů. Má tento podnik šanci uspět?

Témata:  sport, motorismus, Extreme E
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud