16. července 2012 • 14:19

Vodáci vyrazili jako první směr Londýn. S myšlenkami na návrat i s obavami o loď

TOP VIDEA
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - První čeští olympionici se vydali v pondělí de dějiště Her v Londýně. Kajakářka Štěpánka Hilgertová na vojenském letišti v Kbelích přecházela trochu nervózně. Ne snad, že by ji ve 44 letech a při odletu na šestou olympiádu vyváděla z míry atmosféra sportovního svátku, jen se bála o svou loď. Za poslední týdny totiž zažila se svým pracovním náčiním trápení.Vodáci vyrazili směr Londýn
1080p 720p 480p 360p 240p

Nejprve dostala od výrobce nevhodnou loď. A když vyladila tu další, při poslední cestě z tréninku na olympijském kanále o ni přišla. Kajak byl nenávratně zničen.

„Někdy se stane, že loď utrpí újmu při přepravě zejména při delších letech, ale při krátkých se to nestávalo. A když, tak to byla jen zlomená záď a řešitelná oprava. Tohle byla naprosto rozdrcená loď přímo uprostřed, neopravitelná záležitost,“ popisovala olympijská vítězka z let 1996 a 2000.

ajakářka Štěpánka Hilgertová mává před odletem do Londýna.ajakářka Štěpánka Hilgertová mává před odletem do Londýna.
Kanoista Stanislav Ježek kvůli obavám z téhož svou loď nechal v Londýně už v květnu. „Tak snad se nikde neztratila.“

Na Hrách sedne i do deblkanoe s kajakářek Vavřincem Hradilkem, neboť to umožňuje rozpis závodů i olympijská pravidla. „U nás nemůžeme jet skoro žádné závody, protože na to nemáme výkonnostní třídu. Takže bychom mohli jet opravdu tu nejnižší soutěž. A pak olympiádu,“ říkal s typickou dávkou humoru loňský vítěz Světového poháru.

Vládním speciálem odletěl s malou skupinkou sportovců, do ní patřili také olympijští medailisté na deblkanoi Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, gymnasta Martin Konečný či jachtař Karel Lavický. V letadle byl hlavně materiál.

Ježek se z dějiště Her po třech tréninku ještě vrátí na skok domů poté, co organizátoři olympijskou trať s průzračnou vodou uzavřou pro přípravu.

„Londýn je opravdu kousek, létají tam nízkorozpočtové letecké společnosti, cesta do Londýna je levnější než do Brna. O víkendu musím posekat trávu na chalupě,“ říkal.

Zleva gymnasta Martin Konečný, kajakář Vavřinec Hradílek, kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoista Jaroslav Volf.
Zleva gymnasta Martin Konečný, kajakář Vavřinec Hradílek, kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoista Jaroslav Volf.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze