16. července 2012 • 14:19

Vodáci vyrazili jako první směr Londýn. S myšlenkami na návrat i s obavami o loď

TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - První čeští olympionici se vydali v pondělí de dějiště Her v Londýně. Kajakářka Štěpánka Hilgertová na vojenském letišti v Kbelích přecházela trochu nervózně. Ne snad, že by ji ve 44 letech a při odletu na šestou olympiádu vyváděla z míry atmosféra sportovního svátku, jen se bála o svou loď. Za poslední týdny totiž zažila se svým pracovním náčiním trápení.Vodáci vyrazili směr Londýn
1080p 720p 480p 360p 240p

Nejprve dostala od výrobce nevhodnou loď. A když vyladila tu další, při poslední cestě z tréninku na olympijském kanále o ni přišla. Kajak byl nenávratně zničen.

„Někdy se stane, že loď utrpí újmu při přepravě zejména při delších letech, ale při krátkých se to nestávalo. A když, tak to byla jen zlomená záď a řešitelná oprava. Tohle byla naprosto rozdrcená loď přímo uprostřed, neopravitelná záležitost,“ popisovala olympijská vítězka z let 1996 a 2000.

ajakářka Štěpánka Hilgertová mává před odletem do Londýna.ajakářka Štěpánka Hilgertová mává před odletem do Londýna.
Kanoista Stanislav Ježek kvůli obavám z téhož svou loď nechal v Londýně už v květnu. „Tak snad se nikde neztratila.“

Na Hrách sedne i do deblkanoe s kajakářek Vavřincem Hradilkem, neboť to umožňuje rozpis závodů i olympijská pravidla. „U nás nemůžeme jet skoro žádné závody, protože na to nemáme výkonnostní třídu. Takže bychom mohli jet opravdu tu nejnižší soutěž. A pak olympiádu,“ říkal s typickou dávkou humoru loňský vítěz Světového poháru.

Vládním speciálem odletěl s malou skupinkou sportovců, do ní patřili také olympijští medailisté na deblkanoi Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, gymnasta Martin Konečný či jachtař Karel Lavický. V letadle byl hlavně materiál.

Ježek se z dějiště Her po třech tréninku ještě vrátí na skok domů poté, co organizátoři olympijskou trať s průzračnou vodou uzavřou pro přípravu.

„Londýn je opravdu kousek, létají tam nízkorozpočtové letecké společnosti, cesta do Londýna je levnější než do Brna. O víkendu musím posekat trávu na chalupě,“ říkal.

Zleva gymnasta Martin Konečný, kajakář Vavřinec Hradílek, kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoista Jaroslav Volf.
Zleva gymnasta Martin Konečný, kajakář Vavřinec Hradílek, kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoista Jaroslav Volf.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze