16. července 2012 • 14:19

Vodáci vyrazili jako první směr Londýn. S myšlenkami na návrat i s obavami o loď

TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - První čeští olympionici se vydali v pondělí de dějiště Her v Londýně. Kajakářka Štěpánka Hilgertová na vojenském letišti v Kbelích přecházela trochu nervózně. Ne snad, že by ji ve 44 letech a při odletu na šestou olympiádu vyváděla z míry atmosféra sportovního svátku, jen se bála o svou loď. Za poslední týdny totiž zažila se svým pracovním náčiním trápení.Vodáci vyrazili směr Londýn
1080p 720p 480p 360p 240p

Nejprve dostala od výrobce nevhodnou loď. A když vyladila tu další, při poslední cestě z tréninku na olympijském kanále o ni přišla. Kajak byl nenávratně zničen.

„Někdy se stane, že loď utrpí újmu při přepravě zejména při delších letech, ale při krátkých se to nestávalo. A když, tak to byla jen zlomená záď a řešitelná oprava. Tohle byla naprosto rozdrcená loď přímo uprostřed, neopravitelná záležitost,“ popisovala olympijská vítězka z let 1996 a 2000.

ajakářka Štěpánka Hilgertová mává před odletem do Londýna.ajakářka Štěpánka Hilgertová mává před odletem do Londýna.
Kanoista Stanislav Ježek kvůli obavám z téhož svou loď nechal v Londýně už v květnu. „Tak snad se nikde neztratila.“

Na Hrách sedne i do deblkanoe s kajakářek Vavřincem Hradilkem, neboť to umožňuje rozpis závodů i olympijská pravidla. „U nás nemůžeme jet skoro žádné závody, protože na to nemáme výkonnostní třídu. Takže bychom mohli jet opravdu tu nejnižší soutěž. A pak olympiádu,“ říkal s typickou dávkou humoru loňský vítěz Světového poháru.

Vládním speciálem odletěl s malou skupinkou sportovců, do ní patřili také olympijští medailisté na deblkanoi Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, gymnasta Martin Konečný či jachtař Karel Lavický. V letadle byl hlavně materiál.

Ježek se z dějiště Her po třech tréninku ještě vrátí na skok domů poté, co organizátoři olympijskou trať s průzračnou vodou uzavřou pro přípravu.

„Londýn je opravdu kousek, létají tam nízkorozpočtové letecké společnosti, cesta do Londýna je levnější než do Brna. O víkendu musím posekat trávu na chalupě,“ říkal.

Zleva gymnasta Martin Konečný, kajakář Vavřinec Hradílek, kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoista Jaroslav Volf.
Zleva gymnasta Martin Konečný, kajakář Vavřinec Hradílek, kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoista Jaroslav Volf.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze