26. července 2012 • 23:30

Brazilci se strachovali o výhru, Británie se Senegalem jen remizovala

LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu

SOUHRN ZÁPASŮ OH | VIDEO | Jeden z favoritů olympijského turnaje fotbalistů Španělsko nečekaně podlehl na úvod základní skupiny D Japonsku 0:1. Španělé hráli od 41. minuty v deseti, ale gól dostali už předtím: v 34. minutě zajistil Japoncům vítězství Juki Ocu brankou po rohovém kopu. Nevyhráli ani domácí Britové, se Senegalem remizovali 1:1.

Španělé by rádi přidali olympijské zlato k titulům úřadujících mistrů světa i Evropy, ale v Glasgowě za ním nevykročili dobře. Čekají je ještě zápasy s týmy Hondurasu a Maroka, které spolu v prvním zápase turnaje remizovaly 2:2.

Španělské obraně a brankáři Davidu de Geovi dělal velké potíže zejména rychlonohý útočník Kensuke Nagai, kvůli němuž také musel v závěru první půle ze hřiště faulující stoper Iňigo Martínez. Po změně stran už nebylo o vítězi pochyb, Japonci kontrolovali tempo hry a sami mohli ještě několikrát skórovat.

Za Španělsko, považované za největšího konkurenta favorizovaných Brazilců, přitom hráli tři čerství mistři Evropy Javi Martínez, Jordi Alba a Juan Mata.

Brazílie přestřelku zvládla, Británie ztratila

Brazílie vedla po půlhodině nad Egyptem 3:0, přičemž jeden z gólů dal obletovaný talent Neymar, ale po snížení afrického týmu na rozdíl jediné branky se v závěru chvílemi strachovala o výhru.

Britové nedokázali zvítězit nad Senegalem; osm minut před koncem vyrovnal na 1:1 Konate a střela domácího Sordella pak skončila jen na tyči.

Skupina A (Manchester):

SAE - Uruguay 1:2 (1:1)
Branky: 23. Matar - 42. Ramirez, 56. Lodeiro.

Gabon - Švýcarsko 1:1 (1:1)
Branky: 45. Aubameyang - 5. Mehmedi z pen. ČK: 78. Buff (Švýc.).

Brazílie - Egypt 3:2 (3:0)
Branky: 16. Rafael, 26. Damiao, 30. Neymar - 52. Abútríka, 76. Salah.

Honduras - Maroko 2:2 (0:1)
Branky: 55. a 64. Bengtson - 39. Barrada, 67. Labjád. ČK: 72. Bergdič (Mar.).

Japonsko - Španělsko 1:0 (1:0)
Branka: 34. Ocu. ČK: 41. I. Martínez (Šp.).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)