27. července 2012 • 09:33

Japonský tisk oslavuje fotbalový "Zázrak z Glasgowa"

Autor:
Japonec Takahiro Ohgihara takto vyslal pokus na španělskou branku.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

První den olympijského turnaje fotbalistů přinesl podle japonských deníků zázrak. Japonci totiž pokořili velké favority Španěly 1:0 a nad zemí, která se honosí úřadujícími mistry světa i Evropy, zvítězili na jakékoli úrovni poprvé v historii."Zázrak z Glasgowa", tak glosoval deník Nikkan Sports výsledek, který se v největším skotském městě ve čtvrtek odpoledne zrodil. Japonci po něm začínají o to více věřit, že by fotbalisté mohli navázat na senzační triumf jejich ženské reprezentace na loňském mistrovství světa.

Japonci nevyhráli náhodou, naopak byli jasně lepší a vytvořili si mnohem více šancí. Jako jediný ji proměnil záložník Juki Ocu z Mönchengladbachu, Španěly pak ještě v prvním poločase definitivně srazilo do kolen vyloučení Iňiga Martíneze.

"Japonci šokovali svět!" vykřikoval do světa dnešní titulek listu Sankei Sports. "Ocu potopil neporazitelnou armádu," přidal se jeden z největších deníků v Japonsku Mainiči Šimbun.

Japonští fotbalisté naposledy získali olympijskou medaili na hrách v Mexiku v roce 1968, kde vybojovali bronz.

V Atlantě 1996 si užívali podobnou slávu po výhře 1:0 nad Brazilci, od olympiády v Sydney před dvanácti lety však nikdy nepostoupili ze skupiny.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze