30. července 2012 • 13:32

Judista Ježek na OH skončil v osmifinále, vyřadil ho favorit Wang

Autor:
První souboj Ježek zvládl, v druhém ho ale vyřadil Wang.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Český judista Jaromír Ježek vypadl na olympijském turnaji v osmifinále kategorie do 73 kilogramů. Vyřadil ho lídr světového žebříčku Wang Ki-čchon z Jižní Koreje. Ježek sice souboj dovedl až do tříminutového prodloužení, v něm ale obhájce pekingského stříbra rozhodl chvatem soe nage.Ježek tak na olympijském turnaji skončil na děleném devátém místě. V Londýně předtím vyhrál v druhém kole na ipon po 41 vteřinách nad Alenim Smithem ze Samoy.

"Teď jsem naštvaný, co vám budu povídat. Korejec byl hratelný soupeř. Chtěl jsem překvapit, ale bohužel se tak nestalo," řekl Ježek po vyřazení.

"Svůj cíl jsem splnil, prošel jsem do třetího kola, ale ambice byly samozřejmě vyšší," řekl judista, který před čtyřmi lety v Pekingu jako jeden z favoritů vypadl už v 1. kole.

Wang Ki-čchon před soubojem s Ježkem už na londýnském tatami absolvoval dva těžké zápasy s Gruzíncem Tatalašvilim a Kazachem Ibragimovem.

V duelu s judistou Sokola Vršovice měl ovšem stále navrch, byť držitel bronzu z loňského mistrovství Evropy Ježek v prvních pěti minutách dokázal všechny jeho nástupy odrazit.

Ježek, startující na druhé olympiádě za sebou, však už po 70 vteřinách dostal trest za pasivitu, což jej v prodloužení nutilo útočit.

Minutu před koncem už unavený český reprezentant neodvrátil další z mnoha Korejcových chvatů, upadl na záda a Wang mohl umírněně slavit postup mezi nejlepších osm judistů turnaje.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze