Jiří Punčochář
3. srpna 2012 • 04:58

Kukal o Kvitové: Čtvrtfinále je jako v hokeji, vyřazení je neúspěch

TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petru Kvitovou považoval za velkou favoritku, doufal v její medaili. Bývalý daviscupový a fedcupový kapitán Jan Kukal odhadoval, že jedinými dvěma hráčkami, které Kvitovou mohou porazit, jsou Maria Šarapovová a Serena Williamsová. O to víc je vyřazením české jedničky už ve čtvrtfinále zklamán.Za dvousetovou porážkou Kvitové s Marií Kirilenkovou vidí hlavně zbrklost české tenistky.

„Byla favoritkou, podávala nadprůměrně, ale byla neklidná. Chtělo to nechat Kirilenkovou hrát, ne se snažit výměnu hned rozhodovat. Do returnu Petra dávala příliš velké riziko. A byl to právě return, co jí prohrálo zápas,“ hodnotí tenisový odborník zápas, který českým fanouškům nadělal další vrásky na čele. Od tenistů čekali víc.

Kvitová nemůže být s účastí ve čtvrtfinále spokojenáKvitová nemůže být s účastí ve čtvrtfinále spokojená
Kukal hru rodačky z Fulneku v průběhu turnaje chválil, nejvíc se mu líbil její suverénní výkon proti Flavii Pennettaové.

Hra Kirilenkové ho až tak nezaskočila, připomněl její výborný zápas ve Wimbledonu s Agnieszkou Radwaňskou. Čekal, že bude nebezpečná. Kvitová ho zato moc nepřesvědčila.

„Zdála se mi velmi netrpělivá, moc riskovala, hrála moc silově,“ soudí. Domnívá se, že za tímto průběhem může zranění břicha, které Kvitovou trápilo.

„Myslím si, že věděla o svém zranění a nechtěla se proto pouštět do dlouhých výměn. Viděli jsme od ní ale spoustu nevynucených chyb. Zato Kirilenková se skvěle pohybovala a podala vynikající výkon,“ upozornil expert.

V porážce se podle jeho názoru promítá celá sezona Petry Kvitové i to, že letos ještě ani jednou nedokázala postoupit do finále turnaje. To jí ubírá na sebevědomí.

Petra Kvitová na ruskou soupeřku nestačila, padla ve dvou setechPetra Kvitová na ruskou soupeřku nestačila, padla ve dvou setech

„Měla na své straně dobrý kurt číslo 18 i publikum. Fandili jí jako při Fed Cupu, což má Petra ráda. Diváků je mi líto, povzbuzovali ji skvěle. Bohužel čtvrtfinále je málo. Je to velká škoda,“ konstatuje Kukal.

Nabízí srovnání s hokejovými šampionáty, kde je také hranicí úspěchu účinkování mezi osmi nejlepšími.

„Je to zápas o všechno. Postup garantuje dva mače a boj o medaile, vyřazení je neúspěchem. Můžete mít všechno a nemáte nic,“ dodal bývalý tenista.

Kvitová nemůže být s účastí ve čtvrtfinále spokojenáKvitová nemůže být s účastí ve čtvrtfinále spokojená

O to víc teď bude držet palce deblové dvojici Hlaváčková, Hradecká, která zůstala v pavoucích z českého pohledu osamocena. Jejich úspěch bude podle Kukalova soudu důležitý i pro celý český tenis a jeho pozici v olympijské rodině.

„Aby to nezačalo vypadat, že tenisté dojedou, nějak to odehrají a zase jedou pryč. Úspěch potřebujeme,“ přeje si Kukal.

Petra Kvitová v Lodnýně skončila ve čtvrtfinále
Petra Kvitová v Lodnýně skončila ve  čtvrtfinále

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze