17. srpna 2012 • 13:17

Olympionici z komunistické KLDR: Nemáš medaili? Mazej makat do lágru!

Autor:
Kim Čong-Un, vládce KLDR, je k neúspěšným sportovcům nekompromisní.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dost nekompromisní jsou severokorejští komunisté ke svým olympionikům, kteří startovali na Hrách v Londýně. Pokud nepřivezli domů medaili a zaznamenali výrazný neúspěch, s kariérou sportovce se rozloučili. Ta totiž "pokračuje" v pracovních táborech.Na osudy sportovců z KLDR, které nečeká "jen" smutek z prohraných bojů, ale pracovní tábory, poukázala média ve Spojených státech. "Co se tak s nimi asi stane, když se jim nepodaří přivézt domů zlato?" ptá se např. server huffingtonpost.com.

Zvěsti o lágrech, kde údajně někteří olympionici skončí, dosud nikdo nepotvrdil. Stanice ABC ale informovala o tom, že každý neúspěšný sportovec musí po návratu do země před komisi, která je ve většině případech vyloučí ze všech sportovních organizací. A jejich další "kariéra" pokračuje právě v pracovních táborech.

Severokorejští sportovci a funkcionáři si na slavnostní zahájení olympiády radši přinesli vlastní vlajku...Severokorejští sportovci a funkcionáři si na slavnostní zahájení olympiády radši přinesli vlastní vlajku...

V nich se podle Human Rights Watch nachází asi 200 tisíc lidí. Zde žijí pod hrozbou mučení, hladovění a poprav. A přitom odvádějí těžkou fyzickou práci v dolech, zemědělství nebo lesnictví v drsných podmínkách s primitivními nástroji.

Naopak úspěšných olympioniků si ale přísný režim v KLDR velice váží. Často je odměňuje automobily, televizemi nebo ledničkami. Možná i proto byla letošní olympiáda pro Severokorejce nejúspěšnější od roku 1992. Vybojovali čtyři zlaté medaile a dvě bronzové.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze