17. srpna 2012 • 13:17

Olympionici z komunistické KLDR: Nemáš medaili? Mazej makat do lágru!

Autor:
Kim Čong-Un, vládce KLDR, je k neúspěšným sportovcům nekompromisní.
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dost nekompromisní jsou severokorejští komunisté ke svým olympionikům, kteří startovali na Hrách v Londýně. Pokud nepřivezli domů medaili a zaznamenali výrazný neúspěch, s kariérou sportovce se rozloučili. Ta totiž "pokračuje" v pracovních táborech.Na osudy sportovců z KLDR, které nečeká "jen" smutek z prohraných bojů, ale pracovní tábory, poukázala média ve Spojených státech. "Co se tak s nimi asi stane, když se jim nepodaří přivézt domů zlato?" ptá se např. server huffingtonpost.com.

Zvěsti o lágrech, kde údajně někteří olympionici skončí, dosud nikdo nepotvrdil. Stanice ABC ale informovala o tom, že každý neúspěšný sportovec musí po návratu do země před komisi, která je ve většině případech vyloučí ze všech sportovních organizací. A jejich další "kariéra" pokračuje právě v pracovních táborech.

Severokorejští sportovci a funkcionáři si na slavnostní zahájení olympiády radši přinesli vlastní vlajku...Severokorejští sportovci a funkcionáři si na slavnostní zahájení olympiády radši přinesli vlastní vlajku...

V nich se podle Human Rights Watch nachází asi 200 tisíc lidí. Zde žijí pod hrozbou mučení, hladovění a poprav. A přitom odvádějí těžkou fyzickou práci v dolech, zemědělství nebo lesnictví v drsných podmínkách s primitivními nástroji.

Naopak úspěšných olympioniků si ale přísný režim v KLDR velice váží. Často je odměňuje automobily, televizemi nebo ledničkami. Možná i proto byla letošní olympiáda pro Severokorejce nejúspěšnější od roku 1992. Vybojovali čtyři zlaté medaile a dvě bronzové.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze