LOH Rio 2016: Skokany děsí zelený brčál. Nevíme, co se stalo, mlží organizátoři | iSport.cz
10. srpna 2016 • 09:17

Skokany v Riu děsí zelený brčál. Nevíme, co se stalo, mlží organizátoři

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten kontrast v olympijském plaveckém areálu v Riu bije do očí! Na jedné straně blankytná modř bazénu na vodní pólo, na druhé zelenkavá "bažina" rokzkládající se pod věží, ze které se vrhají skokani do vody. "Voda ale není nebezpečná," ujišťují pořadatelé. Zbarvení vody každopádně udivilo i samotné sportovce.Bronzový Brit z pondělní soutěže synchro z desetimetrové věže Thomas Daley na twitteru hlásil, jak moc se barva vody liší od té ve vedlejším bazénu na vodní pólo.

 "Ehm, co se asi stalo," napsal bronzový olympionik z Letních olympijských her 2012 v Londýně a k tweetu umístil výmluvnou fotografii.

Voda v bazénu pro skokany během úterního ženského synchra z deseti metrů kontrastovala nejen s vedlejším bazénem, ale i s odstínem, který měla o den dříve.

Organizátoři her uvedli, že podle testů nepředstavuje zelená voda žádné zdravotní riziko, příčinu změny barvy nadále zjišťují. "Nevíme, co se přesně stalo. Kdyby byla voda žlutá a zelená, byla by to asi vlastenecká záležitost," vtipkoval mluvčí organizačního výboru Mario Andrada s odkazem na barvy brazilské vlajky.

Podle organizátorů není voda ve skokanském bazénu nebezpečná.
Podle organizátorů není voda ve skokanském bazénu nebezpečná.

"Provedli jsme testy, které děláme každý den, a výsledky byly stejné jako v době, kdy byla voda modrá," dodal.

Barva vody není jen estetickou záležitostí, její odstín byl postupně čím dál tím víc tmavý, takže sportovkyně neviděly dno bazénu. "Vizuální vjemy jsou během skoků velice důležité, skokani jsou zvyklí vidět vodu určitým způsobem," řekl šéf kanadského týmu Mitch Geller. Podle něj se možná na vodě podepsalo horké a slunečné počasí.

Kvalita vody se v souvislosti s hrami v Riu už řešila, ale ne v bazénech. Hovořilo se především o zátoce Guanabara, určené pro soutěže jachtařů, veslařů či dálkových plavců. Studie tam odhalily množství nebezpečných virů i bakterií, včetně některých odolných vůči všem známým antibiotikům.

Více o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE>>>

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud