9. března 2022 • 15:25

Boj o medaile byl blízko. Para hokejisté padli v dramatu s favoritem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čeští hokejisté na paralympijských hrách v Pekingu o medaile hrát nebudou. Ve čtvrtfinále podlehli po boji Číně 3:4 a čeká je páteční duel o páté místo s Itálií. Zápas rozhodl necelé dvě minuty před koncem svým druhým gólem Wang Č'-tung.

Do české branky se vrátil Martin Kudela, který v šesté minutě zlikvidoval trestné střílení, ale vzápětí inkasoval jako první. Krátce poté se potřetí na turnaji trefil Michal Geier, ale domácí výběr odskočil na 3:1.

Češi dokázali v závěrečné třetině díky Václavu Hečkovi a Miroslavu Novotnému vyrovnat, poslední slovo však měli Číňané.

Čechům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a po porážce 2:5 ve skupině podlehli Číně i tentokrát. Na rozdíl od úterního zápasu s Itálii se tentokrát na ledě v dresu domácího celku neobjevila Jü ťing, jediná žena na soupiskách všech sedmi týmů.