Paralympiáda 2018 | Ježek bude pokračovat do příští paralympiády | iSport.cz
29. září 2008 • 15:55

Ježek bude pokračovat do příští paralympiády

Autor: ČTK
Jiří Ježek
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejúspěšnější český účastník letošní paralympiády v Pekingu Jiří Ježek se rozhodl pokračovat v cyklistické kariéře až do příštích her v roce 2012 v Londýně."Původně jsem se chtěl v Pekingu rozloučit s aktivní kariérou, ale nyní jsem se rozhodl, že se budu připravovat ještě na Londýn," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze čtyřiatřicetiletý závodník.

V Pekingu vybojoval zlaté medaile ve stíhacím závodě na čtyři kilometry a v silniční časovce, stříbro získal v závodě na kilometr s pevným startem a bronz v týmovém sprintu spolu s Tomášem Kvasničkou a Jiřím Bouškou.

Ježek je prvním paralympionikem na světě, který dokázal vyhrát na třech hrách za sebou. Zlato má i ze Sydney a Atén, na nejvyšší stupeň vystoupil celkem pětkrát.

"Sport již pro mě není jen o medailích, ale svým příběhem mohu předávat pozitivní pohled lidem zotavujícím se po úraze či nemoci. Z toho mám určitě větší radost než z medailí," uvedl Ježek, který i s podkolenní amputací často závodí se zdravými profesionálními cyklisty.

A co jej stále žene kupředu? "Každý rok má svůj sportovní vrchol a vždy chci dosáhnout co nejlepšího výsledku. Chci i nadále zůstat na kole, tím mohu ovlivnit další lidi," prohlásil Ježek.

"To je jedna moje výzva, tou druhou je sportovní motivace. I v mém věku se stále zlepšuji a chtěl bych vytvořit světový rekord ve stíhacím závodě na čtyři kilometry, závodit i se zdravými cyklisty a v horizontu dvou let zkusit zajet i světový rekord v hodinovce," naznačil své plány.

Články odjinud


Články odjinud