4. února 2022 • 19:30

Kamarádky o Davidové: Víme, proč se jí říká Makula, byly jsme bordelářky

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Stálo mě to nehty, ale hrajme v zimě, říká Sionko. Co dál s Krejčím a Kováčem?
V KURZU: Plzeň ukáže, kdo je pán. Bolka v Edenu nepropadne a radost Kováče?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi největší české medailové naděje. Ale jaká je Markéta Davidová v soukromí? Nejvíc o tom vědí její kamarádky Eliška Němečková a Karolína Pospíšilová, které s ní vyrůstaly. „Dá se říct, že jsme vedle sebe dospěly. Známe se od útlých let až po první lásky a problémy,“ popisuje Pospíšilová ve videu pro czechteam.tv.  „Má svoji hlavu, teď se to přetavilo v to dobré. Dobře ví, co chce,“ říká Němečková.Společně s mistryní světa ve vytrvalostním závodu zažily dětství na běžkách, potom přešel přestup k biatlonu. „Máme pár fotek, kde jsme byli před ní na bedně, pak se to začalo vytrácet. Ve starších dorostenkách byla odstřelená, a v juniorské kategorii šla jako ostatní už do reprezentace,“ vzpomíná Němečková.

Společně s kamarádkou sypou z rukávu jeden zážitek za druhým. „Na běžkách jsme měly super partu a proto jsme neodběhly třeba k lezení, které jsme zkoušely. Byly jsme velké bordelářky,“ smějí se.

Společně poodhalí také vznik přezdívky Makula, která je s Davidovou neodmyslitelně spjaté. „Já jsem slyšela, že se tak malá jako někde podepsala. Jako Makula,“ směje se Pospíšilová.

I když se z jejich kamarádky stala nejlepší česká biatlonistka, nevidí v její povaze ani špetku povýšenosti. „Určitě je to pro ni důležité, ale že by dávala najevo, že vyhrála a všichni si sedněte na zadek, tak to není. Pořád je to Makula, akorát mistryně světa,“ tvrdí Pospíšilová.

Markéta Davidová (vpravo) s kamarádkami Eliškou Němečkovou a Karolínou Pospíšilovou
Markéta Davidová (vpravo) s kamarádkami Eliškou Němečkovou a Karolínou Pospíšilovou

Vstoupit do diskuse
3
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud