PŘÍMO Z ČÍNY | Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová už se na olympijských hrách v Číně nepředstaví. Po jejím nedělním kolapsu ve stíhačce lékaři rozhodli, že už se dalšího závodu nezúčastní. „Už dřív jsem měla problémy se srdcem, musím být opatrná,“ uvedla Tandrevoldová.
V cíli stíhacího závodu to byly děsivé scény. Tandrevoldová se do něj dostala ve stavu znatelného vyčerpání a hned za čárou jí museli křísit. V pondělí ráno se však už objevila na tiskové konferenci norského týmu, aby osobně vysvětlila, jak se cítí.
„Včera jsem vynechala mixzonu a chtěla jsem sem přijít, abych osobně vysvětlila, co se stalo, a co bude dál,“ sdělila Tandrevoldová. „Už se cítím velmi dobře. Myslím, že jsem šla přes můj limit ve vysoké nadmořské výšce a v těžkém závodě. Protože jsem už dřív měla problémy se srdcem, musím být opatrná a musím podstoupit další vyšetření.“
Tandrevoldová v olympijských soutěžích skončila osmá ve vytrvalostním závodě, pátá ve sprintu a v nedělní stíhačce odjížděla z poslední střelnice jako třetí. Pak jí ale došly síly a cílem proběhla s velkou ztrátou čtrnáctá. A byl to její poslední závod na čínských Hrách.
„Je to lékařské rozhodnutí,“ vysvětlil Lars Kolsrud, doktor norského týmu. „Pošleme jí domů na další vyšetření a uvidíme, co dál. Budeme se snažit, aby se tohle už neopakovalo.“
Tandrevoldová byla jedním z mnoha sportovců, kteří čelí ve vysokohorském středisku Čang-ťia-kchou potížím spojeným s nadmořskou výškou a extrémně náročným profilem tratí.
„Chci na téhle olympiádě závodit. Není nic, co bych si přála víc, než závodit ve štafetě s mými týmovými kolegyněmi z nejlepšího týmu i ostatními děvčaty. Moje zdraví je ale důležitější,“ uvedla Tandrevoldová. „Závodit dál na téhle olympiádě mi nebylo povoleno, takže letím domů do Norska. Teď je to těžké rozhodnutí, ale je mi teprve pětadvacet, takže doufám, že mě v tomhle sportu čeká ještě mnoho let.“
Zprávy ze dne 12. února 2022
HOKEJ: Mladý americký výběr vyhrál i podruhé na turnaji. Tentokrát v souboji zámořských týmů porazil Kanadu 4:2. Jako jediný dvoubodový hráč řídil bilancí 1+1 triumf kapitán Andy Miele. USA jsou tak velmi blízko přímému postupu do čtvrtfinále. Pokud dokážou v posledním zápase skupiny uhrát s Německem alespoň bod, skupinu A ovládnou.
HOKEJ: Kdo měl to štěstí a mohl v televizi sledovat alespoň kus pátečního utkání národního týmu se Švýcarskem, jistě si toho všiml. Výkon rozhodčích měl k ideálu daleko. Poloprázdným Národním stadionem v Pekingu se mnohokrát rozléhal vzteklý křik české střídačky. Suverénně nejhlasitějším byl asistent trenéra Jaroslav Špaček. „Nepískali, jak bychom si představovali. Je ale fakt, že se musíme uklidnit,“ přiznal po sobotním rozbruslení před utkáním s Ruskem. Více čtěte ZDE >>>

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Jedenácté místo obsadila Ester Ledecká v prvním tréninku na olympijský sjezd na hrách v Pekingu. Den po páté příčce v superobřím slalomu zaostala o 1,47 sekundy za nejrychlejším časem Švýcarky Prisky Nuferové. Poprvé od zranění kolena se představila nejlepší sjezdařka sezony Italka Sofia Goggiaová a skončila o osm setin za Ledeckou.
Sjezdové lyžování- ženy, první trénink na sjezd:
1. Nuferová (Švýc.) 1:33,47, 2. Weidleová (Něm.) -0,44, 3. Scheyerová (Rak.) -0,67, ...11. Ledecká -1,47, 41. Nová (obě ČR) -6,53.
HOKEJ: Konečně! Hlavu mu svírala nejistota, ale nakonec i on na poslední chvíli vyklouzl z covidového zajetí. Na sobotním rozbruslení si útočník Michael Špaček poprvé vyzkoušel olympijský led a hned bude připravený naskočit do zápasu s Rusy! „Jsem strašně rád, že jsem tady,“ zněla jeho první slova. Není se čemu divit. Izolace v pražském hotelu ho stála spoustu psychických sil… Premiéru si opora švédské Frölundy odbude hned proti sborné. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>
HOKEJ: Začíná zámořské derby! Kanada změří síly proti USA ve skupině mužského hokejového turnaje. Sledujte ONLINE přenos >>>