iSport.cz, zoh, ČTK
Biatlon na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (4)

Čeští biatlonisté byli ve štafetě po čtyřech trestných kolech dostiženi a olympijský závod nedokončili. Čtveřice Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Adam Václavík a Michal Krčmář, který se po špatné střelbě parťáků ani nedostal do akce, tak zaznamenala nejhorší výsledek v olympijské historii. Vyhráli Norové před Francií a Ruskem.

Mikuláš Karlík na druhém úseku vytáhl štafetu o dvě příčky výše, po dalších dvou trestných kolech Adama Václavíka však byli Češi dostiženi o kolo a finišman Michal Krčmář se na trať vůbec nedostal. Biatlonisté tak nenavázali na sedmé místo z předchozích her v Pchjongčchangu.

O norské zlato se postarali Sturla Holm Laegreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjastat Christiansen. Laegreid přitom absolvoval jedno trestné kolo. V závěru Norové využili chyb do té doby vedoucího Eduarda Latypova, který musel na dvě trestná kola. Rusové nakonec dojeli třetí za stříbrnými Francouzi.

Závod se kvůli obavám z mrazu uskutečnil o dvě a půl hodiny dříve oproti původnímu programu. Na trati v areálu Čang-ťia-kchou přesto panovaly teploty kolem minus 15 stupňů Celsia.

Českým reprezentantům se naděje na úspěch rozplynula hned po první střelbě. Štvrtecký nedokázal ani se třemi náhradními náboji sestřelit poslední terč a propadl se po trestném kole na poslední příčku. Rodák ze Vsetína se nevyhnul penalizaci ani po stojce a při předávce biatlonisté uzavírali celé pole s více než tříminutovou ztrátou na čelo.

Karlík se sice trestným kolům vyhnul, kvůli pěti dobíjením však zůstával dlouho poslední. Teprve až v závěru předstihl soupeře z Estonska a Slovenska a byl devatenáctý. Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Orlicí zaznamenal sedmý nejrychlejší úsek.

Václavík vleže nemusel dobíjet a poskočil na 17. místo. Po stojce mu však zůstaly dva terče a znovu se propadl. Následně jej předjel vedoucí Latypov a pro Čechy závod skončil.

Bronzový medailista ze stíhacího závodu Latypov měl v čele před poslední položkou náskok téměř minuty (59,3), jenže tíhu okamžiku neunesl a musel na dvě trestná kola. Ke zlatu tak pomohl Norům, kteří ještě v polovině závodu ztráceli na čelo minutu a 47 vteřin.

Trojnásobný vítěz Světového poháru Johannes Thingnes Bö získal po smíšené štafetě a sprintu na hrách v Číně třetí zlato. K tomu má ještě bronz z vytrvalostního závodu. Francouzský finišman Quentin Fillon Maillet má ještě o jednu medaili více: před dnešním stříbrem byl druhý ve sprintu a smíšené štafetě a vyhrál také vytrvalostní a stíhací závod.

Biatlonový program pokračuje ve středu štafetou žen.

Muži - štafeta (4x7,5 km):

1. Norsko (Laegreid, T. Bö, J.T. Bö, Christiansen) 1:19:50,2 (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Francie (Claude, Jacquelin, Desthieux, Fillon Maillet) -27,4 (0+9), 3. Rusko (Chalili, Loginov, Cvetkov, Latypov) -45,3 (2+6), 4. Německo -1:04,3 (1+9), 5. Švédsko-1:49,4 (1+13), 6. Kanada -1:56,3 (2+9), 7. Itálie -1:58,6 (2+13), 8. Běloursko -1:59,0 (2+11), 9. Ukrajina -3:41,3 (4+12), 10. Rakousko -3:41,7 (2+8), ...19. ČR (Štvrtecký, Karlík, Václavík, Krčmář) dostiženi.

 

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 11. února 2022

11. února 2022 · 17:14

AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ:Legendární americký snowboardista Shaun White se při pátém a posledním startu pod pěti kruhy rozloučil čtvrtým místem. Pětatřicetiletý obhájce zlata vyšel při olympijské rozlučce stejně jako před osmi lety v Soči naprázdno, vyhrál Japonec Ajumu Hirano. Trojnásobného šampiona z U-rampy z let 2006, 2010 a 2018 od medaile dělilo 2,25 bodu. „Bylo to mimořádně emocionální. Ale nechci brečet. Přál bych si, abych zajel lépe, ale udělal jsem, co jsem mohl. Jsem pyšný,“ řekl dojatý White. Podívejte se, jak vypadala Whitova poslední jízda.

Ester Ledecká
11. února 2022 · 17:09

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Neměla příliš mnoho času opět se přeměnit ze snowboardistky na lyžařku. Navíc to nejdřív vypadalo, že Ester Ledecké ani moc nepřál los. Podle Kláry Křížové, bývalé české reprezentantky v rychlostních disciplínách, se ale s tímto vším vypořádala bravurně: „Někdy je lepší mít míň informací z trati než víc. Ester se s dvojkou poprala velmi dobře.“ Celý rozhovor čtěte zde >>>

11. února 2022 · 16:48

HOKEJ: Dokáže kanadské hokejistky v Pekingu někdo aspoň zpomalit? Největší favoritky olympijského turnaje si připsaly již třetí více jak desetigólové vítězství (v základní skupině 12:1 se Švýcarskem, 11:1 s Finskem), ve čtvrtfinále totiž zničily Švédky 11:0(!) a hladce postoupily do semifinále. V utkání padly dva hattricky, o které se postaraly útočnice Brianne Jennerová a Sarah Fillierová.

Vstoupit do diskuze (4)