Curling na ZOH: druhá výhra! Paulovi po prohře se Švédy přejeli Austrálii

Zuzana a Tomáš Paulovi v olympijském turnaji v zápase proti Švédům
Český manželský pár Paulových ve třetím duelu na olympiádě v Pekingu
Zuzana Paulová s manželem Tomášem ve druhém olympijském zápase v curlingu nestačili na Švédy
České emoce po neuvěřitelném vítězství na začátku olympiády, manželé Paulovi porazili Nory v prodloužení
Zuzana a Tomáš Paulovi slaví historickou výhru českého curlingu
Norové gratulují českému páru k výhře v úvodním duelu ZOH 2022 v Pekingu
Tomáš Paul pomáhá kameni z rukou své manželky Zuzany v zápase s Nory
9
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK, zoh
Curling na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Manželé Zuzana a Tomáš Paulovi si připsali v turnaji smíšených dvojic v curlingu na olympiádě v Pekingu na konto druhou výhru. Australany Tahli Gillovou a Deana Hewitta zdolali jasně 8:2 už po sedmém endu a napravili tak dopolední porážku od Švédů 4:7. V neúplné tabulce jsou zatím třetí.

Češi vstoupili do turnaje středeční výhrou nad Norskem v nastavení a nad dalším severským párem dvakrát vedli. Po třetím endu to bylo 2:1 a po dvou bodech z šestého 4:3. V sedmém se soupeřům povedla tzv. power play „dvojka“ a Paulovi museli v poslední směně bodovat.

Před závěrečným hodem Paulové byl blíže středu švédský červený kámen. Česká reprezentantka se pokusila zahrát odvážně na vítězství, ale pokus minula a Švédové dvěma body potvrdili výhru.

„To byl tak strašně těžký úhel, že kdybych ten kámen hodila, tak lítám v highlightech celý rok. To jsou kameny, které se povedou jednou za několik zápasů,“ řekla Paulová České televizi. „Prohráli jsme, ale kvalita naší hry byla mnohonásobně lepší než v prvním utkání. Takhle chceme hrát,“ dodala.

Proti Australanům čeští curleři dominovali. Po třech endech i díky třem bodům z druhého vedli 5:0. Předvedli několik povedených hodů a duel ukončili předčasně. „Líp jsme přečetli led a podařilo se nám dobře zajíždět,“ řekl trenér Jakub Bareš Radiožurnálu. „Proti Švédsku jsem se rozehráli, získali sebedůvěru a teď jsme to potvrdili. Tohle je naše standardní hra,“ uvedla Paulová.

V pátek čekají českou dvojici Italové, kteří mají na kontě dvě výhry. Po základní části postoupí čtyři z deseti párů v soutěži do semifinále, finále je na pořadu v úterý 8. února.

Výsledky curlingu na OH v Pekingu

Smíšené dvojice - základní skupina:

Švédsko - ČR 7:4
ČR - Austrálie 8:2
Itálie - USA 8:4
Británie - Kanada 6:4
Čína - Austrálie 6:5
Itálie - Švýcarsko 8:7
Norsko - USA 11:6
Kanada - Norsko 7:6
Švýcarsko - Británie 8:7
Švédsko - Čína 7:6

Průběžné pořadí:
1. Itálie 2 zápasy/2 výhry,
2. Čína, ČR, Británie a Švédsko 3/2,
6. Kanada 2/1,
7. Norsko, Švýcarsko a USA 3/1,
10. Austrálie 3/0.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 4. února 2022

4. února 2022 · 07:59

CURLING: Manželé Zuzana a Tomáš Paulovi dnes další vítězství v olympijském turnaji smíšených dvojic v curlingu nepřidali. S italským párem Stefania Constantiniová, Amos Mosaner prohráli 2:10 a mají tak bilanci dvou vítězství a dvou porážek. Ráz souboje určil úvodní end, který český pár prohrál 0:4. Italští soupeři nadále zůstávají v turnaji neporaženi. Paulovi se znovu představí v sobotu v 07:05 proti Velké Británii.

Průběžné pořadí: 1. Itálie 4 zápasy/4 výhry, 2. Kanada a Británie 4/3, 4. Švédsko 5/3, 5. Čína, ČR a USA 4/2, 8. Norsko a Švýcarsko 4/1, 10. Austrálie 5/0.

Zuzana Paulová v akci proti italské dvojici Stefania Constantiniová, Amos Mosaner
Zuzana Paulová v akci proti italské dvojici Stefania Constantiniová, Amos Mosaner
4. února 2022 · 07:36

BIATLON: Je to vrchol jejich kariér, bude to ale tvrdý zážitek. V horském středisku Čang-ťia-kchou je krutá zima, srovnatelná s nechvalně proslulými podmínkami před čtyřmi lety v korejském Pchjongčchangu. Biatlonisti se chystají na olympijské závody v extrémních podmínkách. Pojedou proti větru, prsty na spoušti jim budou křehnout v hodnotách na samé hraně pravidel. „Ve stojce to bude o štěstí, jak komu foukne,“ varuje Markéta Davidová. Více čtěte ZDE>>>

4. února 2022 · 07:24

KRASOBRUSLENÍ: Český reprezentant Michal Březina nebyl po 7. místě z devíti v krátkém programu spokojený. „Jsem z toho trochu zklamaný. Ale je to dobrý výchozí bod.“ Užívá si alespoň to, že už je na svých čtvrtých olympijských hrách. „Pro mě to znamená, že jsem schopen dělat něco správně, že tu stále mohu být. Mám to štěstí, že jsem tady a snažím se užít si ty poslední Hry,“ dodal.

Český krasobruslař Michal Březina během krátkého programu
Český krasobruslař Michal Březina během krátkého programu
Začít diskuzi