Čeští hokejisté mají za sebou nepovedený start na olympiádě v Pekingu. Porážku 1:2 s Dánskem nedokázala zvrátit ani velká zkušenost v podobě Romana Červenky či Davida Krejčího, který do Her nevstoupil dobře. Obrana nadělala řadu chyb. A čím kouč Filip Pešán lehce překvapil oproti loňskému šampionátu v Rize? V GALERII článku iSport.cz se podívejte na hodnocení deníku Sport všech hráčů, kteří nastoupili do úvodního zápasu olympijského turnaje.
Zprávy ze dne 11. února 2022
HOKEJ: „Jsme trochu zklamané, ale jsem hrdá, co jsme předvedly. Překvapily jsme naším výkonem hodně lidí. Ameriku jsme zaskočily. Po prvních pár střídáních jsme zjistily, že se s ní dá hrát. Nevyšlo to, ale jsem opravdu hrdá. Před gólem se mi to otevřelo, měla jsem před sebou prázdnou bránu, šlo o to jen to trefit. Co se týče výkonu naší gólmanky Kláry Peslarové, je jedna z nejlepších na světě. To, co předvedla, bylo něco úžasného a děkuju jí za to. Poprvé jsme hrály proti USA. Byl to zážitek, na který jen tak nezapomenu,“ uvedla bezprostředně po utkání s USA (1:4) v rozhovoru pro Českou televizi autorka jediné české trefy Michaela Pejzlová.


HOKEJ: České hokejistky bojovaly, jejich vzdor velkému favoritovi byl ale nakonec neúspěšný. Ve čtvrtfinále olympijského turnaje zvítězily hráčky USA 4:1. Tým Tomáše Paciny čelil střelecké smršti, přesto šel díky Michaele Pejzlové ve druhé třetině do vedení. Hned vzápětí ale vyrovnala Hilary Knightová. Rozhodující moment přišel ve 47. minutě, kdy Pejzlová smolně tečovala puk mezi betony Kláry Peslarové, která byla v daný moment bez hokejky. Pojistku přidala v závěru v přesilovce Savannah Harmonová. A definitivní podobu výsledku dala střelou do prázdné branky Kendall Coyne Schofieldová. O medaile si tak zahrají Spojené státy. Více čtěte ZDE>>>
HOKEJ: I po druhé třetině se české hokejistky ve čtvrtfinále proti USA fantasticky drží! V 25. minutě šokovala Michaela Pejzlová, která otevřela skóre. Američanky dokázaly rychle srovnat, po 40 minutách je však stav stále vyrovnaný 1:1!

HOKEJ: České hokejistky se zatím ve čtvrtfinále proti USA výborně drží! V první třetině branka nepadla. Výborný výkon podává brankářka Klára Peslarová, která pochytala všech 18 amerických střel. Naopak Češky nevypálily na branku ani jednou.

HOKEJ: Právě odstartovalo čtvrtfinále ženského hokejového turnaje mezi Českem a USA. Jak si reprezentantky povedou proti zámořskému gigantovi a obhájkyním zlata z Pchjongčchangu? Sledujte ONLINE přenos >>>