PŘÍMO Z PEKINGU | Už se (konečně) sejde národní tým v Pekingu kompletní? Naděje žije. Na výsledky dnešních kontrolních testů v Česku čeká útočník Michael Špaček, jenž zatím uvízl v covidové pasti. „Ale pokud to bude OK, měl by večer odletět,“ uvedl po dnešním tréninku manažer Jan Černý, jenž má veškerou „covidovou“ agendu na starost. V Pekingu stále ještě není ani týmový lékař Tomáš Vyskočil, jenž je v podobné situaci… Čechům tedy pomáhá Jan Frühauf od ženského výběru.
Jako poslední z hráčů čeká v Praze na výsledky testů. Klapne to už? Michael Špaček, hbitý útočník ze švédské Frölundy, stále doufá, že z covidové rulety už vyklouzne a přiletí. Konečně.
Podobně jako týmový lékař Tomáš Vyskočil. Oba čekají na dnešní testy. Pokud budou v normě, mohli by se už večer českého času vydat do Pekingu. Mezitím na střídačce národního týmu během utkání pomáhá Jan Frühauf, lékař ženské reprezentace.
„Moc děkujeme za půjčení,“ usmívá se týmový manažer Jan Černý. U mužstva navíc působí světově proslulý fyzioterapeut Pavel Kolář. „Naštěstí jsme při tréninku ještě nemuseli řešit nějaké šití nebo podobně. A zápasy jsou pohlídané,“ popisuje Černý.
V nejisté covidové době si žádný tým nemůže být ničím jistý. Takže naopak Češi pomohli Slovákům s tím, že mu poskytli jednoho z videokoučů. Denis Havel tedy při utkání našich někdejších federálních parťáků pomáhal při utkání s Finy.
Důvod? Covid, co jiného. Jejich videokouč také nemohl dorazit…
Jinak se zdá, že se situace kolem českých hráčů uklidnila. Naštěstí. „Ale ani nevím, na co mám zaklepat,“ podotkl Černý s tím, je to zrádné. „Člověk už může být v pohodě, ale pak se na něm podepíše únava, a najednou to zase může vyskočit,“ upozorňuje týmový manažer.
Hráči se denně testují. Ti, kteří spadli do neoblíbené kategorie „close contact“, což je naposledy případ gólmana Šimona Hrubce, se testují dokonce dvakrát denně. I proto se přísně dodržují veškerá hygienická pravidla, hráči spí po jednom, při tréninku každý pije ze své lahve. Tým nesmí nic podcenit.
Národní tým absolvoval dneska trénink, zítra se utká se Švýcary. Po porážce s Dány musí zabrat, aby jeho psychika nedostala další ránu.
A přilétne i Špaček, poslední z hráčů? Jeho jmenovec, asistent Jaroslav, olympijský šampion z Nagana, byl v podobné situaci, ale k týmu už se připojil. Snad podobný osud čeká i dalšího Špačka…
Zprávy ze dne 24. ledna 2022
HOKEJ: Předběžná nominace hokejové reprezentace na ZOH v Pekingu se k dnešní uzávěrce, do kdy byly možné změny bez udání důvodů, nezmění. Tým čítá 25 jmen. Posledním nominovaným hráčem se v minulém týdnu stal třinecký obránce David Musil. Ve výběru kouče Filipa Pešána figurují celkem tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků. „Do dneška bylo možné udělat změny, ale na nominaci se nic nemění. K žádným změnám nedošlo, nebyl k nim důvod. Teď už bude jakákoliv změna možná pouze ze zdravotních důvodů,“ uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.
HOKEJ: Čeští hokejisté dolaďují přípravy na olympiádu v Pekingu. Výjimkou není ani pravděpodobná jednička Šimon Hrubec. Třicetiletý brankář se na svém Instagramu pochlubil s novou helmou, se kterou bude hájit reprezentační barvy na Hrách. Tradičně jednoduchému stylu, kterým je gólman Omsku pověstný, dominují lev a orlice, nechybí ani symbol pěti olympijských kruhů a logo Hrubcovy nadace Saves help.
Zprávy ze dne 23. ledna 2022
Zprávy ze dne 22. ledna 2022
HOKEJ: Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Více čtěte ZDE.
Zprávy ze dne 21. ledna 2022
HOKEJ: Hokejová reprezentace se hned v úvodních dnech přípravy na olympijský turnaj v Pekingu potýká s koronavirem. Z dvanáctky hráčů, kteří postupně dorazili na sraz trenérovi Filipu Pešánovi z přerušené Kontinentální ligy, jich je aktuálně šest mimo hru po pozitivním výsledku testu. Další dva hráči měli pozitivní testy již během týdne, ale poslední výsledky už vyšly jako negativní, takže se mohli zapojit zpátky do přípravy. Více čtěte ZDE>>>