21. února 2022 • 19:06

První vyjádření Valijevová po olympiádě. Poděkovala i kritizované trenérce

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sasínek Mäki a její cesta za snem: Už měsíc po porodu jsem běhala
Těm chytrým v Pardubicích může Červenka změnit život
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová při svém prvním veřejném vyjádření po olympijských hrách v Pekingu, které poznamenal její dopingový skandál, poděkovala trenérce Eteri Tutberidzeové a celému týmu, s nímž se připravuje. Právě okolí patnáctileté dívky je přitom podezřelé, že nese vinu na jejím pozitivním testu. Trenérka Tutberidzeová rovněž čelí časté kritice kvůli drsným metodám a chladnému přístupu ke svým svěřenkyním.„Moje první olympijské hry jsou konečně za mnou a já chci poděkovat těm, kteří mě k této nejdůležitější události v životě sportovce dovedli - mým trenérům,“ napsala na instagramu u své fotografie s Tutberidzeovou, Daniilem Gleichengauzem a Sergejem Dudakovem.

Trojici trenérů označila Valijevová za naprosté mistry svého oboru. „Nejen trénují, ale také nás učí překonávat sami sebe, což pomáhá nejen ve sportu, ale i v životě. S nimi po boku se cítím bezpečně a schopná zvládnout jakoukoliv zkoušku. Děkuju, že mi pomáháte být silná,“ vzkázala.

Valijevová měla pozitivní test na zakázaný trimetazidin v prosinci při národním šampionátu v Petrohradu. Výsledky kontroly ale byly zveřejněny až poté, co mistryně Evropy pomohla Rusku ke zlatu v olympijské soutěži družstev. Kvůli její možné diskvalifikaci byl proto medailový ceremoniál odložen. CAS poté umožnil teprve patnáctileté Rusce ve zrychleném řízení dál startovat na OH a zasáhnout do soutěže jednotlivkyň, v níž jako obrovská favoritka tíhu okolností neunesla a skončila čtvrtá.

Od trenérky se po pokažené volné jízdě útěchy nedočkala. Místo toho zdrcenou krasobruslařku sedmačtyřicetiletá Tutberidzeová při odchodu z ledu zkritizovala. Její chování pobouřilo mimo jiné předsedu MOV Thomase Bacha.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud