8. listopadu 2021 • 12:50

Vyrobeno v Česku. Do Pekingu s první cedulkou, kterou nikdo neustřihne

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návrat kotle může Spartě přihrát titul, říká Hašek. Co s ním zažil sám?
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 4:0. Kanonádu řídil střídající Zafeiris
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úspěšná čepice po vzoru prvního českého vítěze zimních olympijských her Jiřího Rašky je znovu na scéně. Na únorové hry v Pekingu vyrazí čeští sportovci s novým modelem Raškovky domácí produkce. Český olympijský výbor (ČOV) v Národním technickém muzeu odhalil, že hlavním mottem výpravy bude Made in Czech Republic. To doplní vtipné „prací“ emblémy.



„Jedeme hrdě reprezentovat Českou republiku, český sport a historii českého průmyslu,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval. „Zimní olympijské hry se konají v Číně, která obléká téměř celý svět a každý z nás má něco z Číny. Ale Češi se mohou pyšnit osobnostmi. Chceme tak připomenout, jak šikovní lidé z Česka pocházejí ze sportu i dalších oblastí,“ dodal Kejval.

Raškovka verze 2.0 chce navázat na úspěšný model pro zimní olympiádu v Pchjongčchangu 2018. Čepice, která připomíná tu, v níž skokan na lyžích Jiří Raška triumfoval v Grenoblu 1968, se podle výrobce Alpine Pro prodalo až šedesáti tisíc kusů.

„První verze čepice byla super a měla veliký úspěch. Nová je výraznější, pozitivnější a troufám si říct, že děda by měl obrovskou radost. Doufám, že to našim sportovcům přinese štěstí a doufejme, že jich na stupních vítězů bude co nejvíce,“ řekl Raškův vnuk Jan Mazoch.

Made in Czech Republic. Emblém s piktogram bude provázet české sportovce nejen na olympiádě v Pekingu...
Made in Czech Republic. Emblém s piktogram bude provázet české sportovce nejen na olympiádě v Pekingu...

Nová čepice je bez bambulky, je světlejší a má více modré. „V drobných detailech jsme se ji snažili vylepšit. Věřím, že bude pojícím prvkem fanoušků,“ řekla olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, která se už tradičně podílela na vývoji oblečení pro olympioniky.

Vedle Raškovky bude v Česku vyrobena svrchní část oblečení pro stupně vítězů včetně bundy se speciální nanomembránou, kterou vyvinuli na Technické univerzitě v Liberci.

Produkty vyrobené v tuzemsku (firma šije rovněž Číně a Bangladéši) ponesou visačku Made in Czech Republic. A na cedulce, která vždy označuje, jak oblečení prát a žehlit, tentokrát budou piktogramy zimních sportů hokeje, lyžování, bobů, biatlonu a snowboardingu. „Věřím, že tohle bude první cedulka, kterou si nikdo neustřihne,“ pousmál se Kejval.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud