Unavená Davidová a spol. v Česku: zpožděný let i zapomenuté filmy

Video placeholder
Davidová po návratu z Pekingu: Sprint bych si zopakovala, ale žádná ostuda
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Terezu Novou vítal na letišti čtyřnohý kamarád
Bobista Dominik Dvořák po příletu z Pekingu
Krasobruslařka Eliška Březinová po příletu ze ZOH v Pekingu
Bobista Dominik Dvořák po příletu z Pekingu
43
Fotogalerie
ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (2)

Trvalo to téměř hodinu a půl, než se po přistání speciálu z Pekingu dostali do příletové haly pražského letiště Václava Havla. Ještě pár rozhovorů a hurá domů. Na biatlonistce Markétě Davidové už byla znát únava. Sice se těšila na odpočinek, ale moc dlouho si ho neužije. Stejně jako teplejší počasí. „Tady bude pršet, takže nás čeká zase jiný boj,“ pravila s hořkým úsměvem.

Oproti původnímu času příletu měla česká výprava ze zimních olympijských her v Pekingu zpoždění. Kde nabrali, sportovní terminologií řečeno, ztrátu zhruba 40 minut, vysvětlil biatlonista Mikuláš Karlík. „Let byl v pohodě, jen chvilku jsme čekali na letišti, byl tam nějaký problém s bagáží, asi s papíry, než nás naložili. Takže jsme měli nějaké zpoždění, ale pak už to bylo parádní.“

Také cestou domů museli všichni dodržovat přísná opatření kvůli covidu-19, stejně jako při cestě do Číny. „Opatření fungovala skvěle, museli jsme mít celou dobu roušky, pak i u jídla se to střídalo, že jedna řada měla jídlo a druhá až potom. Měli jsme na každý sektor svůj vlastní záchod. Ale bylo to snesitelné pro každého,“ dodal Karlík.

Po příletu do Prahy pak přišlo na řadu další čekání na bagáž. Jedna z největších hvězd tohoto letu Markéta Davidová se tak v hale, kde vedle příbuzných některých dalších členů výpravy čekalo také pár lovců selfie a dokonce i autogramů, ukázala až zhruba hodinu a půl po příletu. A ačkoliv  na ní byla únava hodně vidět, rozdávala i tak úsměvy.

V letadle prý původně plánovala sledovat filmy, ale… „Myslela jsem, že jsem si nějaké stáhla, ale zjistila jsem, že ne, takže jsem četla knížku.“

Uvítala také příznivější klimatické podmínky, hlavně co se týče teplot. „Tady už je mnohem líp. Ale předpokládám, že bude pršet, nebo minimálně v Jablonci ano, takže začíná zase jiný boj,“ pokrčila rameny.

Domů se už těšila na dva dny volna, které ženy dostaly naordinovaný od trenérů. Ale krátký odpočinek si užila už přímo v Číně, kdy na sociální sítě dala fotografii s Lucií Charvátovou, jak vyrazily na tamní sjezdovky. Davidová na snowboardu, Charvátová na lyžích.

„Měly jsme dva dny po závodech volné, tak jsme si to snažily užít. Protože do té doby bylo závodů tolik, že to nebylo vůbec možné. Dostaly jsme možnost jít takhle na sjezdovky a bylo to super,“ pochvalovala si biatlonistka, která v pátek v závodu s hromadným startem vybojovala 4. místo.

I přes to, že tyto Hry byly, stejně jako ty v létě v Tokiu, stále výrazně poznamenané opatřeními proti covidu-19, si je sportovci užili. Třeba jako Karlík, u kterého šlo o první olympijskou zkušenost. Jaký největší zážitek si odváží?

„Asi z prvního závodu. Nevíte, co od toho čekat, nevíte, jakou to bude mít atmosféru, jak to bude probíhat. Trochu mě mrzí, že jsme nebyli na zahajovacím ceremoniálu, to by asi bylo super. Byli jsme na závěrečném, ale to už nemělo pro mě takovou jiskru. Jak oheň zhasíná, už se spíš těšíte domů.“

Atmosféru olympiády, kterou v Číně vůbec nepociťoval při podzimním testovacím závodu, si tentokrát už užil i bobista Dominik Dvořák. „Dost to ovlivnili dobrovolníci, nebo… ‚dobrovolníci‘, zkrátka ti místní pomahači, nevím. Každý den nám tam mávali a dělali hodně tu atmosféru. To je vždycky pozitivní, člověk se tam cítí dobře.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 11. února 2022

11. února 2022 · 12:04

HOKEJ: Švédové uspěli na olympijském turnaji i podruhé, Slováky porazili 4:1. Slovensko je tak zatím bez bodu.

Hokej - muži:

Skupina C:

Švédsko - Slovensko 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Nordström (L. Bengtsson, Friberg), 19. Wallmark (Pudas, Tömmernes), 20. Friberg (Holm, Nordström), 58. C. Klingberg (Lander, Bromé) - 59. Slafkovský (Nemec). Rozhodčí: Romasko (Rus.), Schräder (Něm.) - Obwegeser (Švýc.), Oliver (USA). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 653.

11. února 2022 · 11:56

HOKEJ: Ani třetí třetina nerozhodla. Utkání Česko - Švýcarsko jde za stavu 1:1 do prodloužení. 

Skrumáž před Švýcarskou brankou
Skrumáž před Švýcarskou brankou
11. února 2022 · 11:48

HOKEJ: V 56. minutě měl velkou šanci Tomáš Hyka. Ve vyložené příležitosti ale puk do branky nedostal. A to i vinou seknutí od soupeře, které sudí nepotrestali. 

11. února 2022 · 11:22

RYCHLOBRUSLENÍ: Švédský rychlobruslař Nils van der Poel na olympijských hrách v Pekingu zopakoval suverénní triumf ze závodu na 5000 metrů i na dvojnásobné trati. Časem 12:30,74 navíc o více než dvě sekundy vylepšil vlastní světový rekord.

XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu:

Rychlobruslení:

Muži - 10.000 m: 1. Van der Poel (Švéd.) 12:30,74 - světový rekord, 2. Roest (Niz.) 12:44,59, 3. Ghiotto (It.) 12:45,98, 4. Bergsma (Niz.) 12:48,94, 5. Rumjancev (Rus.) 12:51,33, 6. Fish (Kan.) 12:58,80, 7. Beckert (Něm.) 13:01,23, 8. Bloemen (Kan.) 13:01,39, 9. Malfatti (It.) 13:01,42, 10. Swings (Belg.) 13:02,43.

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 11:20

HOKEJ: Startuje třetí třetina duelu Česko - Švýcarsko. Sledujte online přenos zde>>>

Lukáš Sedlák se snaží pláchnout Andresi Ambühlovi
Lukáš Sedlák se snaží pláchnout Andresi Ambühlovi
Důležitý moment
11. února 2022 · 11:19

BIATLON: Biatlonový sprint na olympijských hrách v Pekingu se českým závodnicím nepovedl. Nejlepší byla na 25. místě Lucie Charvátová, o 7 sekund za ní skončila Jessica Jislová. Markéta Davidová selhala na střelnici a kvůli čtyřem trestným okruhům spadla až na začátek páté desítky. Vyhrála Norka Marte Olsbuová Røiselandová před Švédskou Elvirou Öbergovou. Třetí skončila Italka Dorothea Wiererová. Více čtěte ZDE>>>

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 11:11

HOKEJ: „Je to depresivní. Jsou to olympijské hry jen s místními diváky. Obzvlášť na hokeji to pro hráče musí být šílené. Toto je nedůstojné k olympijským hrám,“ okomentoval téměř prázdné hlediště Ručinský.

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 11:10

HOKEJ: „Pro Michaela Frolíka to byla dost podivná situace. Překvapilo mě, že šel na jedno střídání místo Stránského a nešel tam někdo, kdo hraje od začátku. Připravit se na to nedá. Snad je lepší i nepotkat puk a hlavně se nezranit,“ uvedl Ručinský.

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 11:07

HOKEJ: „Ani není třeba detailnější popis. Viděli jsme ve druhé třetině dva týmy, které prohrály první zápas a vědí, že potřebují teď vyhrát. Nestalo se prakticky nic. Hrál se poctivý hokej, bojovalo se o každý kus ledu,“ zhodnotil druhé dějství duelu Česko – Švýcarsko Martin Ručinský.

Hostem Studia iSport k zápasu se Švýcarskem je Martin Ručinský
Hostem Studia iSport k zápasu se Švýcarskem je Martin Ručinský
11. února 2022 · 11:05

HOKEJ: Druhá třetina žádný gól nepřinesla. Česko tak hraje se Švýcarskem dál nerozhodně 1:1. 

Michal Řepík v utkání proti Švýcarsku na ZOH
Michal Řepík v utkání proti Švýcarsku na ZOH
Hynek Zohorna v utkání proti Švýcarsku na ZOH
Hynek Zohorna v utkání proti Švýcarsku na ZOH
Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů