TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sjezdař Ondřej Berndt málem přišel o olympijskou premiéru. Den před kombinaci mu slalomová hůl zlomila palec pravé ruky. Na dotaz doktorů, zda pro něj hry v Pchjongčchangu skončily, ale řekl jasně, že ne, a v dnešním závodu zajel šestnáctým místem životní výsledek."Asi jo. Zajel jsem životní výkon ve slalomu i výsledek celkově," řekl Berndt novinářům pod svahem v Čongsonu. "Před cestou sem jsem říkal, že když budu do dvacátého místa, bude to bomba. Nakonec jsem takhle, takže úplná paráda," radoval se.

Svěřenec kouče Michala Kunsta z Harrachova jel kombinační sjezd i slalom s oblepeným palcem. Ráno sundal dlahu, kterou mu lékaři o den dříve nasadili. "Při tréninku slalomu mě trefila tyč zespoda. Holt se kousek ulomil," vysvětlil, co se stalo. "Zprvu jsem tomu nevěnoval pozornost, protože za sezonu dostaneme častokrát."

Ruka ale bolela, proto musel na rentgen na poliklinice v olympijské vesnici. Snímek ukázal ulomený kousek kloubu. Korejští doktoři se dokonce ptali, jestli to znamená konec jeho olympijské pouti. "A já jim říkal: určitě ne. A vidíte. Je to úplně v pohodě. Můžu lyžovat, jako bych nic neměl. A palec nelyžuje," smál se Berndt.

Nejlepší čas z trojice Čechů zajel na trati v Jongpchjongu Ondřej Berndt
Nejlepší čas z trojice Čechů zajel na trati v Jongpchjongu Ondřej Berndt

Jedno je jisté. Kvůli jeho premiérovému startu pod pěti kruhy mu palec hůř sroste. "Doktoři říkali, že by se tam mohl dát nějaký šroubek, jinak bude malinko méně ohebný. Ale to se prostě nedá nic dělat. Za tři týdny, co to tady skončí, už asi bude pozdě," pokrčil rameny devětadvacetiletý lyžař Bižuterie Jablonec.

V kombinačním sjezdu předvedl svůj nejlepší výkon v Koreji ve srovnání s tréninky. "Docela se mi povedl, kromě střední pasáže, kde jsem trochu zajel do měkčího sněhu. Ale s výsledkem jsem byl spokojený. Po trénincích jsem si myslel, že se zlepším. Tréninky jezdím opatrněji, a když přijde závod, víc se odhodlám," řekl.

Do slalomu vyrazil z 34. místa. Lesem branek se propletl svižně a v cíli figuroval na 16. pozici. Přitom neměl z jízdy dobrý pocit. "Když jsem jel, tak jsem si říkal, že jedu nějak pomalu a měl bych to více pustit. Ale pak jsem přijel do cíle a byl to super čas, za což jsem pochopitelně moc rád," konstatoval Berndt.

Otázkou je, co pro něj olympijské umístění s odstupem 3,39 vteřiny na vítězného rakouského favorita Marcela Hirschera znamená do budoucnosti. "To nedokážu v tuhle chvíli říct, uvidíme. Určitě mě obrovsky nakopne. Půjdu do toho naplno," řekl.

Výsledek je pro něj navíc určitou satisfakcí, jelikož nemá peněz na rozdávání. "Je obtížné sehnat sponzory, zajistit přípravu včetně letního soustředění v Jižní Americe. Ale v nynější sezoně jsem konečně sehnal dva partnery. Příprava byla dobrá a asi se to zúročilo. Dopadlo to dobře," ulevil si Berndt.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - Jižní Korea Čtvrtek 15. února (13.10)
Kanada - Česko Sobota 17. února (4.10)
Česko - Švýcarsko Neděle 18. února (8.40)

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 Klasická verze
Mobilní verze