18. února 2018 • 10:36

Na Korejce jsme krátký! Rodiče Ledecké přišli o zlatý ceremoniál

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Na zmatek v souvislosti s oslavami Lunárního nového roku doplatili rodiče olympijské šampionky v super-G Ester Ledecké. Tatínek Janek a maminka Zuzana se komplikovanou dopravou na sobotní medailové vyhlášení v Medals Plaza uprostřed Pchjongčchangu málem nedostali.„Přišli jsme o medailové vyhlášení, protože byl hrozný provoz a do toho padnul nějaký korejský svátek. Takže jsem tu hymnu neslyšel. Doběhli jsme tam, akorát když ji dohráli,“ řekl Ledecké otec Janek.

S dopravou na medailové vyhlášení měli v sobotu večer problémy i sami medailoví sportovci. Rychlobruslařka Martina Sáblíková si užila jízdu v protisměru a její ceremonie musela být přeložena až na konec programu. S Ledeckými se potkala v zákulisí.

„Dorazil jsem pozdě, ale i tak jsme se tam potkali s Martinou Sáblíkovou, abychom jí pogratulovali,“ líčil Ledecký, který si jako člen týmu své dcery povídal se Sáblíkové koučem Petrem Novákem.

„Říkal, že výsledek je mozaika z těch strašně malých detailů, které se sbírají ne během týdne, během roku, ale během deseti let. Ten výsledek je, že se nic nepodcení,“ vyprávěl Ledecký.

Jeho dcera po sobotním zlatém závodě dlouho spala v hotelu Blue Condo v Pokwangu hned u snowboardového areálu, kam se přestěhovala. Dala si pozdní oběd a večer ji čeká rehabilitace. A zatím si rodina užívá zlaté medaile.

„Je těžká. Přemýšlíme, z čeho to je vyrobená,“ usmívá se Ledecký, který si ještě na novou realitu stále zvyká. „My jsme tomu nikdo nevěřili. Ester tomu nevěří ještě pořád.“

9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
1080p 720p 360p

Ester Ledecká v obklopení novinářů po zlatém superobřím slalomu.
Ester Ledecká v obklopení novinářů po zlatém superobřím slalomu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze