15. února 2018 • 08:49

Ve volné desítce skončila Nováková 28., vyhrála Norka Hagaová

Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
RENTGEN: Slavii skřípala taktika při bránění, Ngadeu a Deli chybovali RENTGEN: Slavii skřípala taktika při bránění, Ngadeu a Deli chybovali

Závod v běhu na lyžích na 10 km volně v Pchjongčchangu vyhrála překvapivě olympijská debutantka Ragnhild Hagaová z Norska, patnáctá žena ze sobotního skiatlonu. Nejlepší z českých reprezentantek Petra Nováková obsadila stejně jako v úvodním závodu 28. místo.

Hagaová, jež má na kontě pouze jedno vítězství ve Světovém poháru, si dojela pro životní úspěch suverénně s náskokem 20,3 sekundy před vítězkou skiatlonu Charlotte Kallaovou ze Švédska. Dodatečně si tak nadělila ideální dárek k pondělním 27. narozeninám.

O bronz se podělily další dvě medailistky ze skiatlonu. S totožným odstupem 31,9 sekundy za Hagaovou skončily Norka Marit Björgenová, která rozšířila svou rekordní olympijskou bilanci už na dvanáct cenných kovů, a Finka Krista Pärmäkoskiová. Ta získala v Pchjongčchangu druhý bronz.

Ester Ledecká vybojovala v obřím slalomu lyžařek na olympijských hrách v Pchjongčchangu 23. místo.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko Pátek 23. února (8:40 )

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz