ZOH 2018 | Veronika Vítková přišla o medaili na poslední střelbě, Slovenka Kuzminová má stříbro | iSport.cz
12. února 2018 • 11:40

Vítková přišla o medaili na poslední střelbě, Slovensko slaví stříbro

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonistka Veronika Vítková obsadila ve stíhacím závodě na olympijských hrách v Pchjongčchangu sedmé místo a nenavázala na bronz ze sobotního úvodního sprintu. Ještě před poslední čtvrtou střeleckou položkou figurovala devětadvacetiletá Češka na třetí příčce, ale po dvou chybách ztratila naději na další medaili.Pro druhé individuální olympijské zlato si dojela vítězka sprintu Němka Laura Dahlmeierová. Druhá skončila v dramatickém finiši Slovenka Anastasia Kuzminová před třetí Anais Bescondovou z Francie.

Další česká reprezentantka Jessica Jislová udržela na desetikilometrové trati 23. místo, z něhož do stíhačky vybíhala. Markéta Davidová se propadla z 15. na 25. příčku a Eva Puskarčíková si naopak polepšila ze 43. na 32. pozici.

Vítková v sobotu získala první velkou individuální medaili a ve stíhačce dlouho živila naději na další. Do závodu vyrazila z třetího místa a po první bezchybné střelecké položce si o jednu příčku polepšila.

Při druhé střelbě vleže v poryvech větru sice jednou chybovala a propadla se na průběžnou pátou pozici, ale čistá úvodní "stojka" ji vrátila do boje o cenný kov. Na trati se Vítkové tentokrát běžecky tolik nedařilo, přesto ještě před poslední položkou vestoje držela třetí místo. Pak však udělala dvě chyby a propadla se.

Nejrychlejší stíhací jízdu předvedla Kuzminová, která se z třináctého místa posunula po polovině závodu do čela před Dahlmeierovou. Poté ale na střelnici chybovala a nechala si Němku znovu odjet.

Dahlmeierová zvládla dvě položky vestoje bez chyby a jako první biatlonista v historii získala na jedné olympiádě zlato ze sprintu i následné stíhačky. Do her v Koreji přitom na kontě žádný cenný kov pod pěti kruhy neměla. Zároveň potvrdila německou nadvládu v Pchjongčchangu, nedělnímu sprintu totiž kraloval její krajan Arnd Peiffer.

Slovenka s ruskými kořeny Kuzminová ve finiši udržela o dvě desetiny druhé místo před Bescondovou a má čtvrtou olympijskou medaili. Třetí Francouzka naopak získala první cenný kov pod pěti kruhy.

Česká biatlonistka Veronika Vítková v cíli olympijské stíhačky, kde obsadila sedmé místo
Česká biatlonistka Veronika Vítková v cíli olympijské stíhačky, kde obsadila sedmé místo

Biatlon: Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 21:06,2 (1 tr. okruh), 2. Kuzminová (SR) -29,4 (4), 3. Bescondová (Fr.) -29,6 (1), 4. Olsbuová (Nor.) -1:07,3 (4), 5. Öbergová (Švéd.) -1:08,9 (3), 6. Herrmannová (Něm.) -1:19,4 (2), 7. Vítková (ČR) -1:37,3 (3), 8. Häcklová (Švýc.) -1:41,5 (3), 9. Eckhoffová (Nor.) -1:47,8 (5), 10. Brörssonová (Švéd.) -1:54,5 (1), ...23. Jislová -2:49,0 (3), 25. Davidová -2:54,5 (6), 32. Puskarčíková (všechny ČR) -3:18,5 (3).

13:00 stíhací závod 12,5 km muži.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud