ZOH 2018 | Borci z extraligy před ZOH: Vondrka může být žolíkem, na Eratovi vše stojí | iSport.cz
 • Extraliga na ZOH: Komu z Čechů to střílí, a kdo si veze nejlepší formu? Extraliga na ZOH: Komu z Čechů to střílí, a kdo si veze nejlepší formu?FOTO:

  Trochu z toho mrazilo, když se hokejová reprezentace sešla minulé pondělí poprvé před olympiádou v Praze. Sparing dělali junioři Sparty, na tréninku se hlásilo devět hráčů a dva brankáři. Zbytek se trousil z Evropy do Česka. A dál kopec nejistoty. Nestane se někomu něco? Osm vyvolených pak čekala ještě extraligová šichta. V úterý skončila. A trenér Josef Jandač může škrtnout všechna jména pod čarou. Nikdo se nezranil. Extraligová část jeho výběru je fit. Podívejte se na barometr formy extraligových borců v českém týmu.

 • Michal Řepík (útočník) - 40 %

  Michal Řepík brání prostor před brankou Samiho Aittokallia

  Klub: Sparta. Věk: 29 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 0 výher, 2 body (0+2), čas na ledě 19:15, -3.

  Poznámka: Po příchodu do Sparty odehrál jen 4 zápasy.

  Před dvěma týdny přišel do Sparty jako velká posila, která má strádající tým nakopnout. Nestalo se. Zatím zůstává hodně za očekáváním. Snaží se, ale herně se trápí. Do přesilovkové formace nezapadl. V reprezentaci se mu ale na posledních akcích dařilo. Měl by vytvořit duo s Michalem Birnerem.

 • Ondřej Němec (obránce) - 50 %

  Ostřílený bek Ondřej Němec se stihl podepsat fanouškům

  Klub: Kometa Brno. Věk: 33 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 3 výhry, 0 bodů, čas na ledě 20:50, -1.

  V Kometě nastupuje v obranné dvojici s Jakubem Krejčíkem, který ho svými posledními výkony zastiňuje. V produktivitě Němec strádá, ale na prosincovém Channel One Cupu ukázal, že na nejvyšší úroveň pořád stačí. Zkušenost, spolehlivost. Tohle má a přesně na tom chce Josef Jandač stavět.

 • Patrik Bartošák (brankář) - 65 %

  Vítkovický Patrik Bartošák předvedl proti Jihlavě úžasný zákrok

  Klub: Vítkovice. Věk: 24 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 3 výhry, průměr 2.8 gólu, úspěšnost zákroků 91.1 % a 1 čisté konto.

  S čísly šel v minulých dnech trochu dolů. Proti Pardubicím byl dokonce po pěti kusech střídaný. Náladu před odletem si ale spravil čistým kontem proti Jihlavě. Měl by plnit roli trojky. Bude se starat o dobrou náladu, trénovat s týmem a být připravený na možný záskok v případě nutnosti.

 • Tomáš Mertl (útočník) - 70 %

  Tomáš Mertl táhne Plzeň za triumfem v základní části a měl by být oporou i v Koreji

  Klub: Plzeň. Věk: 31 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 3 výhry, 5 bodů (2+3), čas na ledě 22:02, +3.

  Není tolik vidět. Ani na ledě, ani v kabině. Je tichý, má rád svůj klid. Mezi mantinely se ale umí proměnit v neomylného střelce. Není náhoda, že žádný jiný hráč v tomto ročníku extraligy nenastřílel tolik gólů. V národním týmu se ale taková dominance očekávat nedá. Je otázkou, zda se vleze do čtyř lajn.

 • Michal Vondrka (útočník) - 75 %

  Zkušený reprezentant Michal Vondrka před odletem do Jižní Koreje

  Klub: Chomutov. Věk: 35 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 2 výhry, 5 bodů (1+4), čas na ledě 21:25, +3.

  Mezi Piráty je i v 35 letech pořád s přehledem nejlepší. Zápas co zápas dokazuje, jak velkým umem vládne. Téměř nesleze z ledu. Působí jako klidná síla se skvělým hokejovým myšlením a citem pro nahrávku. Pokud dostane prostor, může být nakonec on nečekaným žolíkem Jandačovy družiny.

 • Milan Gulaš (útočník) - 80 %

  Klub: Plzeň. Věk: 32 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 3 výhry, 4 body (2+2), čas na ledě 20:41, -1.

  Rozloučil se prima večírkem v Jihlavě. Výhra 6:1, Plzeň pokořila hranici sta bodů, navrch jeho parádní trefa po utažené švihovce do víka. Takhle by to šlo. Když je na ledě, nejde si ho nevšimnout. Je aktivní, chce hrát s pukem, nebojí se. Tenhle gulášek by nemusel chutnat ani olympijským soupeřům.

  Nechám tam všechno, abych týmu pomohl, slibuje Gulaš
  720p 360p

 • Petr Koukal (útočník) - 85 %

  Zkušený Petr Koukal v posledních týdnech válí a na olympiádu si veze slušnou formu

  Klub: Mountfield HK. Věk: 35 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 4 výhry, 4 body (0+4), čas na ledě 18:51, +1.

  Je mnohem lepší než na začátku sezony. Vidíte, že se už sžil s prostředím, v Hradci si náramně sedl s raketově rychlými spoluhráči Rudolfem Červeným a Martinem Látalem. Krade puky, je výborný při oslabení. K tomu ale vymýšlí i góly, třeba pro Červeného proti Spartě do prázdné. Je v laufu.

 • Martin Erat (útočník) - 90 %

  Klub: Kometa Brno. Věk: 36 let. Bilance v posledních 5 zápasech: 2 výhry, 4 body (1+3), čas na ledě 19:58, -2.

  Šéf, lídr a kapitán. V Koreji bude hlavní spojkou mezi mančaftem a trenéry. Jandač na něj hodně dá, dokonce s ním konzultoval nominaci. V Kometě na něm stojí všechno, stejné to bude i v reprezentaci. Poslední dvě kola nehrál. Dostal volno, aby doléčil chřipku. Vše podřizuje úspěchu.

  Aklimatizace? Poslední dny jsem raději chodil dřív spát, prozrazuje kapitán týmu Erat
  720p 360p

 
Články odjinud


Články odjinud