Splněný sen, nebo šílenost? Houslistka Mae jede do Soči jako lyžařka | iSport.cz
20. ledna 2014 • 11:21

Splněný sen, nebo šílenost? Houslistka Mae jede do Soči jako lyžařka

Autor: ČTK, iSport.cz
Houslová virtuoska Vanessa Mae se kvalifikovala jako lyžařka na olympiádu do Soči
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomu se říká splněný sen! Světoznámá houslová virtuoska Vanessa Mae pojede na olympiádu do Soči jako lyžařka. Pětatřicetiletá umělkyně se představí v barvách Thajska, rodné země svého otce, ve slalomu a obřím slalomu. Podle informací manažera Gilese Hollanda těsně splnila kvalifikační kritéria FIS na víkendových závodech ve Slovinsku."Máme to telefonicky potvrzeno. Jakmile budeme mít oficiální dokumenty, zveřejníme to oficiálně," uvedli zástupci thajského olympijského výboru.

Britská houslistka brala svůj olympijský projekt velmi vážně už od roku 2010 a v posledním roce dokonce přerušila uměleckou kariéru. V Soči hodlá startovat za Thajsko pod příjmením svého otce jako Vanessa Vanakornová, ačkoliv po rozvodu rodičů žije od dětství se svou matkou ve Velké Británii.

V posledním vydání žebříčku FIS jí patří až 3166. místo. Podle kvalifikačních pravidel ale může země, která nemá žádného lyžaře v Top 500 v žebříčku, nominovat na OH jednoho muže a jednu ženu do slalomu a obřího slalomu, pokud splní další kritéria.

Požadovanou podmínkou je průměr maximálně 140 bodů v posledních pěti závodech FIS.

 
Články odjinud


Články odjinud