I se zlomeninou má ZLATO! Desítku lyžařek ovládla Kowalczyková

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková vyhrála na olympijských hrách v Soči klasickou desítku. I s handicapem v podobě drobné zlomeniny na nártní kosti pátého prstu dnes dokázala na měknoucím sněhu porazit o 18,4 vteřiny Švédku Charlotte Kallaovou. Bronz získala Norka Therese Johaugová. Češka Eva Vrabcová-Nývltová skončí na začátku třetí desítky.

Jednatřicetiletá Kowalczyková vedla od prvního mezičasu a svůj náskok postupně zvyšovala. Ještě v polovině trati to vypadalo na souboj s Norkou Marit Björgenovou, ale vítězka skiatlonu v druhé části odpadla a skončila pátá. Za Kowalczykovou tak dojela druhá Kallaová a třetí Johaugová.

Kowalczyková se po vítězství na klasické třicítce ve Vancouveru 2010 dočkala druhé olympijské zlaté medaile. Celkově už má ve sbírce pět cenných kovů z ZOH.

Vrabcová-Nývltová, jedenáctá ve skiatlonu, se v klasice necítí tak dobře jako v bruslení a v polovině trati jela dvaadvacátá. Snažila se prodrat do dvacítky, to se jí ale o dvě vteřiny nepovedlo. Klára Moravcová obsadila 48. místo.

Tady je důkaz! Justyna Kowalczyková v Soči závodí i se zlomeninou v noze Tady je důkaz! Justyna Kowalczyková v Soči závodí i se zlomeninou v nozeFoto twitter.com

Ženy - 10 km klasicky:
1. Kowalczyková (Pol.) 28:27,8 min., 2. Kallaová (Švéd.) -18,4, 3. Johaugová (Nor.) -28,3, 4. Saarinenová (Fin.) -30,3, 5. Björgenová (Nor.) -33,4, 6. Böhlerová (Něm.) -46,5, 7. Žukovová (Rus.) -57,7, 8. Niskanenová (Fin.) -58,9, 9. Wengová (Nor.) -1:10,4, 10. Lähteenmäkiová (Fin.) -1:18,2, ...21. Vrabcová-Nývltová -1:48,9, 48. Moravcová (obě ČR) -3:42,8.