Velká pardubická: Štěstěna se teď Faltejska drží, říká Váňa | iSport.cz
14. října 2018 • 20:35

Váňa o Velké pardubické i výkonu syna: Chvíli vypadalo, že nebude nikde

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho koně No Time Lo Lose a Ange Guardian měli ve Velké pardubické ty nejvyšší ambice, ale Josef Váňa starší se na závěr radovat nemohl. Smetanu slízl sedmiletý hnědák Tzigane Du Berlais v sedle s Janem Faltejskem. „Bylo by pěkný, kdybychom byli na prvním, druhém a třetím místě, ale bohužel jsme byli čtvrtí, pátí a šestí," řekla legenda zklamaně.Pětašedesátiletý Váňa zvládl osmkrát slavný dostih vyhrát, ale teď už se Velké aktivně neúčastní. Přesto měl i v neděli želízko v ohni, jeho syn Josef Váňa mladší totiž jel velkého šampiona No Time To Lose, kterého sázkaři pasovali do role jasného favorita. Výsledkem bylo ale až páté místo.

„Do budoucna se musíme zamyslet nad tím, jestli má cenu vyhrávat kvalifikace o sto délek a ještě mlátit koně proti sobě, anebo to brát volněji jako ostatní kolegové a vyhrávat, až když jde o to největší," dumal po skončení.

Josef Váňa po umístění svých koní pod stupni vítězů: "Musíme se víc soustředit na hlavní závod, než na kvalifikaci."

No Time To Lose měl potíže už na Angličáku, synovo páté místo právě proto slavný žokej nebere jako tak velkou tragédii. „Už tam to totiž vypadalo, že nebude nikde," popisoval s tím, že tvrdý terén se mohl dle jeho slov podepsat na všech aktérech.

Povrch byl v neděli skutečně velkým tématem a značným faktorem byl právě pro koně, kterého sedlal Váňa mladší. Ten se celou dobu snažil přiblížit vedoucí skupince a dalo mu to mnoho práce. I on pak jen sledoval konečnou radost Jana Faltejska, jenž triumfoval popáté v kariéře. Nedožene náhodou i Váňu?

„Proč ne, při štěstěně, která se ho poslední dobou drží..." glosoval Váňa.

V tuto chvíli dostihový trenér je krátce po operaci kyčelního kloubu a libuje si, že rekonvalescence probíhá podle představ. „Nebolí to, odlehčuju... V sedle jsem ještě nebyl, ale v pondělí už to zvládnu," dodal.

Znovu pátý Josef Váňa ml.: "V závěru jsem stále věřil a snažil jsem se, ale pořád jsme byli daleko."

Spokojený Marek Stromský:"Sice jsme druzí, ale v tomhle závodě je to jako vítězství."

Vítěz 128. Velké Pardubické Jan Faltejsek: "Jedna věc je, jaký povrch koni nejvíc vyhovuje, druhá, jak nakonec zaběhne."

No time to lose a Josef Váňa mladší skončili na pátém místě
No time to lose a Josef Váňa mladší skončili na pátém místě

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud