Jackpot! Přesné pořadí Velké pardubické trefili dva sázkaři. Kolik vyhráli? | iSport.cz
18. října 2018 • 14:05

Jackpot! Přesné pořadí Velké pardubické trefili dva sázkaři. Kolik vyhráli?

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomu se říká slušná trefa. Přesné pořadí prvních tří koní v cíli 128. ročníku Velké pardubické steeplechase s Českou pojišťovnou trefili dva sázkaři. Za vloženou dvacetikorunu bral každý z nich 36 040 korun. Zaslouženě. Na „bedně“ sice byli koně, se kterými se zhruba počítalo, ale že vyhraje nováček Tzigane du Berlais (kurz na vítězství 7,5:1), druhý bude Hegnus (4,8:1) a třetí Stretton (75:1), to se nečekalo.Sázející podle pořadatelů věřili hlavně koním Josefa Váni. Nejvíc tipů přilétlo na jméno obhájce No Time To Lose, po něm následovaly sázky na Ange Guardiana. Až jako třetí v pořadí se mezi tipy objevovalo jméno Tzigane du Berlais. A to i díky tomu, že řada „svátečních“ dostihových fanoušků sázela podle jména. „Cikán o berlích!?“ to nemá kam uhnout, bylo slyšet u okének pro sázející.

Na letošním pardubickém mítinku se jenom u terminálů sázkové kanceláře prosázelo více než 6 milionů korun. Na samotnou Velkou pardubickou návštěvníci vsadili 2 miliony a 645 tisíc korun. Přesný tip dvou odvážných sázkařů na pořadí prvních tří byl také nejvyšší dosaženou výhrou.

Rekordy se díky parádnímu počasí otřásaly i v návštěvnosti. V sobotu a v neděli závodištěm prošlo 35 tisíc návštěvníků. U televizních obrazovek pak samotnou Velkou pardubickou sledovaly dva miliony a sto tisíc diváků.

Hořící vůz zkomplikoval dopravu

„Hezké počasí přispělo k vyšší návštěvnosti, než byla v loňském roce,“ říká Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku. „O rekordu ale hovoříme velmi opatrně, byť tato návštěvnost patří k nejvyšším za posledních deset let. V minulosti, konkrétně v padesátých letech, kdy vítězil major Miloš Svoboda, na závodišti bylo až 60 tisíc lidí. Tehdy totiž stály tribuny i na opačné straně závodiště.“

I tak patří víkendová návštěva k historicky nejvyšším. „Jsme za to návštěvníkům velmi vděčni,“ dodal Korba. „A pokud diváci stáli v dopravní zácpě, omlouváme se jim. Na letišti, které sloužilo jako parkovací plocha s největší kapacitou, totiž v jednu chvíli došlo k požáru vozidla a museli jsme na čas příjezd na parkoviště uzavřít. Takovou situaci nelze předvídat. Řidičům děkujeme za trpělivost a pochopení. Chci také poděkovat hasičskému záchrannému sboru, kterému se podařilo situaci vyřešit relativně rychle.“

Váňa o Velké pardubické, Faltejskovi i výkonu syna: Chvíli vypadalo, že nebude nikde

Vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek: O oslavách, Váňovi a cestě za pátým triumfem

Spokojený Marek Stromský: Sice jsme druzí, ale v tomhle závodě je to jako vítězství

Znovu pátý Josef Váňa ml.: V závěru jsem stále věřil a snažil jsem se, ale pořád jsme byli daleko

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud