14. června 2014 • 14:23

Hošková veze ze SP v Tacenu stříbro, nejlepší Čech Hilgert dojel pátý

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stadion v Česku nad 20 000: ten nový sparťanský? Šel bych do toho, říká Podaný
10 let, SEDM finále. Češky na grandslamech řádí. Připomeňte si slavné bitvy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanoistka Kateřina Hošková skončila druhá na Světovém poháru ve vodním slalomu v Tacenu a umístěním na stupních vítězů v této neolympijské disciplíně navázala na bronz z mistrovství Evropy ve Vídni. Překvapivě skončil závod kajakářů, kde ve finále české barvy nehájili tradiční opory Vít Přindiš a Jiří Prskavec, ale nakonec pátý Luboš Hilgert a osmý Ondřej Tunka. Ani jeden z nich přitom není stálým členem reprezentace.Přindiš vyhrál kvalifikaci, ale do finále se nedostal. Dvojnásobný evropský šampion Prskavec v semifinále neprojel branku a dostal penalizaci 50 sekund. Uspěli Hilgert s Tunkou, kteří přitom startovali v Tacenu jen díky kvótě čtyř kajakářů pro Českou republiku a absenci zraněného mistra světa Vavřince Hradilka.

Česká republika tak má aktuálně pět kajakářů, kteří jsou schopni měřit síly se světovou elitou. Ani jeden z dnešních českých finalistů však už nemá šanci se ani dodatečně nominovat na zářijové mistrovství světa v Deep Creeku, kam pojede trojice Hradilek, Prskavec, Přindiš.

Nadále se letos nedaří kanoistům, z nichž se dnes do finále nedostal nikdo. Nejblíže k tomu měl na 17. místě Jan Mašek, Lukáš Rohan byl čtyřiadvacátý. Pokud chtějí mít jistotu startu na mistrovství světa, musejí projít do finále příští víkend při Světovém poháru v Troji. Jinak budou muset své místo v týmu hájit při dodatečném nominačním závodu v červenci v Českých Budějovicích.

V dosavadních třech důležitých závodech v sezoně, mistrovství Evropy ve Vídni a dvou Světových pohárech, jel finále C1 pouze Vítězslav Gebas na SP v Londýně.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud