Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu | iSport.cz
10. ledna 2017 • 19:24

Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Velký rozhovor: Theo Gebre Selassie o konci v repre a návratu domů
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepším sportovcem Českého svazu kanoistů za rok 2016 se stal kajakář Josef Dostál, dvojnásobný olympijský medailista z Ria de Janeiro v rychlostní kanoistice. Ve svazové anketě porazil kajakáře Jiřího Prskavce, který byl na olympiádě v Brazílii třetí mezi slalomáři, třetí místo obsadil jeho kolega z divoké vody kanoista Vítězslav Gebas, čtvrtý muž z Ria. Týmem roku je bronzová olympijská posádka čtyřkajaku ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Dostál a Jan Štěrba.Dostálovi vítězství v hlasování odborníků přinesly stříbrná olympijská medaile v individuálním závodu na 1000 metrů a bronz ve čtyřkajaku na stejně dlouhé trati. "Rozčiluje mě, že jsem v Riu nevyhrál," čertil se na oko Dostál, ale minulou sezonu označil za úspěšnou.

Už za ní ale udělal tlustou čáru. "Doufám, že nová sezona bude aspoň tak vydařená," řekl. "Letos je v Račicích mistrovství světa, které pro nás bude speciální, ale z dlouhodobého hlediska mě žene dopředu olympiáda v Tokiu," uvedl muž, který za vítězství v anketě dostal při vyhlašování španělskou sušenou kýtu. "Abys měl hlad po vítězství," řekl mu moderátor večera.

Loňský vítěz ankety Prskavec kromě bronzu na OH získal zlato na mistrovství Evropy a také vyhrál závod Světového poháru v Troji, kde první čtyři místa opanovali domácí kajakáři.

Čtyřkajak vyhrál anketu popáté v řadě. "Sezona byla díky bronzu jednoznačně úspěšná. I když jsme směrem k olympiádě třeba pomýšleli výsledkově výš, povedlo se nám získat druhou olympijskou medaili. Byl bych jen rád, kdyby se tenhle trend podařilo udržet," řekl zadák čtyřkajaku Štěrba.

Anketa o nejlepší sportovce Českého svazu kanoistů 2016:
Jednotlivci: 1. Dostál (rychlostní kanoistika), 2. Prskavec, 3. Gebas (oba vodní slalom).

Posádky: 1. Havel, Trefil, Dostál, Štěrba (K4, rychlostní kanoistika), 2. Prskavec, Hradilek, Přindiš (K1 hlídky, vodní slalom), 3. Fišerová, Galušková, Dušková (K1 hlídky, vodní slalom, juniorky).

Junioři: 1. Lhota, 2. Fišerová, 3. Kašpar, Mrůzek (všichni vodní slalom).

Osobnost sjezdu na divoké vodě: Martina Satková.

Osobnost maratonu: Anna Kožíšková.

Osobnosti vodní turistiky: Branislav Davídek, Petr Dittrich.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud