5. června 2022 • 20:59

Nejtěžší úspěch kariéry: Rolenc složil zbraně, po nemoci ovládl mistrovství světa

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 4:1. Obrat Letenských, závěr okořenil senzační gól
Třinec - Kladno: Důrazný Jágr se obtočil kolem brány a rekordní 1099. trefou otočil na 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanoista Ondřej Rolenc obhájil titul mistra světa v klasickém sjezdu na divoké vodě. Na deblkánoi s Danielem Suchánkem na šampionátu ve francouzském Treignacu loňský triumf nezopakovali a skončili druzí. Marie Němcová mezi kanoistkami po sobotním prvenství ve sprintu přidala stříbrnou medaili na klasické trati.Rolenc uspěl přesto, že se v týdnu před šampionátem potýkal s nemocí. „Nemyslel jsem si, že to dneska klapne. V podstatě jsem před závodem složil zbraně a nedoufal, že se zadaří. Je to asi nejtěžší úspěch mojí kariéry. Celý týden vás trápí nemoc a pak musíte podat stoprocentní výkon. Jsem nesmírně šťastný,“ uvedl třicetiletý kanoista v nahrávce pro média.

Do finálové jízdy šel s jasnou taktikou: napálit úvod. Počítal s tím, že na konci mu dojdou síly, ale neviděl jinou možnost. „Týden tady byl opravdu psychicky i fyzicky náročný. Celý týden mě trápila nemoc a pak jsem musel podat 100 procent. Vůbec jsem v to nedoufal, od posledního mezičasu jsem se klepal.“

Těsně za medailí, pouhých 57 setin, skončil Adam Satke. „Čtvrté místo vždycky trošku mrzí, ale prý jsem nebyl daleko. Na trati bylo určitě co zlepšovat, ale sám se sebou jsem spokojený. Jsou tu vynikající jezdci na kajaku,“ ocenil konkurenci.

Závodníky v Treignacu čeká ještě jeden závod. „Hlídky jsou vždycky hozená rukavice a budeme mít silný tým. Chce to zvolit rozumnou taktiku, abychom s kluky ušetřili síly a ještě něco zkusili dovézt,“ plánuje Satke.

Marie Němcová závodila o víkendu v obou disciplínách na kánoi i na kajaku, na kterém byla ve sprintu čtvrtá. Na klasické trati se jí opět více dařilo v kategorii C1, kde skončila druhá. „Na vytrvalosti jsem se snažila hodně pracovat a udělala jsem velký pokrok. Mám z toho obrovskou radost,“ řekla.

Kajakářka Klára Vaňková po stříbru ve sprintu skončila v klasickém sjezdu sedmá hned za Terezou Kneblovou.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud