Baumrtová je nejlepší českou plavkyní, vládnout pojede do Dubaje

Simona Baumrtová byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Simona Baumrtová, sedmá žena z mistrovství světa v Budapešti na trati 100 metrů znak, byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony. Ve svazové anketě předčila druhého kraulaře Jana Micku. Třetí místo v hlasování trenérů a funkcionářů obsadil Tomáš Franta.

Šestadvacetiletá Baumrtová prožila velmi dobrou sezónu, když k úspěchu z Budapešti přidala ještě páté místo na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kodani. Navíc během sezóny vylepšila i české rekordy na 50 a 100 metrů znak.

V anketě Baumrtová ovládla hlasování popáté v kariéře (2009, 2010, 2012, 2013, 2017) a stala se novou rekordmankou. Doposud měla spolu s Barborou Závadovou na svém kontě čtyři triumfy. Třikrát ocenění získali ještě polohovkářka Hana Černá, znakařka Ilona Hlaváčková a kraulař Květoslav Svoboda.

Koncem ledna už Baumrtová vstoupila do nové sezony parádními výkony na mítinku v Antverpách, kde na mítinku Flanders Swimming Cup vyhrála na všech třech znakařských tratích a také přidala třetí místo na 200 metrů polohově.

„V Antverpách se mi vzhledem k třítýdennímu náročnému tréninku závodilo docela dobře. Největší radost mám z vítězství na 50 metrů znak. Čas (28,46 – pozn. red.) mě hodně mile překvapil. Jsem ráda, že jsme vyhrála všechny tři znaky a že jsem měla třetí bodově nejhodnotnější výkon závodů mezi ženami,“ uvedla Baumrtová.

V únoru ji čeká čtrnáctidenní soustředění v Dubaji.

„Zúčastníme se tam i závodů. V březnu bych pak měla startovat na závodech v Miláně a Olomouci a v dubnu vyrazit na další dvanáctidenní soustředění,“ říká Baumrtová.

Mimořádný výkon letos předvedl Michal Navrátil, který se stal nejlepším skokanem do vody a opět získal ocenění pro nejlepšího sportovce ve své disciplíně. V červenci v Budapešti dosáhl největšího úspěchu své kariéry, když na mistrovství světa vybojoval ve skocích z 27metrové věže stříbrnou medaili.

Nejlepší juniorkou se stala kraulařka Barbora Seemanová, dálkovým plavcem Matěj Kozubek, juniorskou dálkovou plavkyni Alena Benešová, kategorii synchronizovaného plavání vyhrály Alžběta Dufková se Sabinou Langerovou a v kategorii Masters berou nejvyšší ocenění Vladislav Bragin (plavání muži), Marcela Šťastná (plavání ženy), Veronika Milerská (dálkové plavání), Denisa Hrubá (synchronizované plavání) a Zorka Jordánová (skoky do vody).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H