Baumrtová je nejlepší českou plavkyní, vládnout pojede do Dubaje | iSport.cz
1. února 2018 • 10:53

Baumrtová je nejlepší českou plavkyní, vládnout pojede do Dubaje

Autor:
Simona Baumrtová byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Simona Baumrtová, sedmá žena z mistrovství světa v Budapešti na trati 100 metrů znak, byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony. Ve svazové anketě předčila druhého kraulaře Jana Micku. Třetí místo v hlasování trenérů a funkcionářů obsadil Tomáš Franta.Šestadvacetiletá Baumrtová prožila velmi dobrou sezónu, když k úspěchu z Budapešti přidala ještě páté místo na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kodani. Navíc během sezóny vylepšila i české rekordy na 50 a 100 metrů znak.

V anketě Baumrtová ovládla hlasování popáté v kariéře (2009, 2010, 2012, 2013, 2017) a stala se novou rekordmankou. Doposud měla spolu s Barborou Závadovou na svém kontě čtyři triumfy. Třikrát ocenění získali ještě polohovkářka Hana Černá, znakařka Ilona Hlaváčková a kraulař Květoslav Svoboda.

Koncem ledna už Baumrtová vstoupila do nové sezony parádními výkony na mítinku v Antverpách, kde na mítinku Flanders Swimming Cup vyhrála na všech třech znakařských tratích a také přidala třetí místo na 200 metrů polohově.

„V Antverpách se mi vzhledem k třítýdennímu náročnému tréninku závodilo docela dobře. Největší radost mám z vítězství na 50 metrů znak. Čas (28,46 – pozn. red.) mě hodně mile překvapil. Jsem ráda, že jsme vyhrála všechny tři znaky a že jsem měla třetí bodově nejhodnotnější výkon závodů mezi ženami,“ uvedla Baumrtová.

V únoru ji čeká čtrnáctidenní soustředění v Dubaji.

„Zúčastníme se tam i závodů. V březnu bych pak měla startovat na závodech v Miláně a Olomouci a v dubnu vyrazit na další dvanáctidenní soustředění,“ říká Baumrtová.

Mimořádný výkon letos předvedl Michal Navrátil, který se stal nejlepším skokanem do vody a opět získal ocenění pro nejlepšího sportovce ve své disciplíně. V červenci v Budapešti dosáhl největšího úspěchu své kariéry, když na mistrovství světa vybojoval ve skocích z 27metrové věže stříbrnou medaili.

Nejlepší juniorkou se stala kraulařka Barbora Seemanová, dálkovým plavcem Matěj Kozubek, juniorskou dálkovou plavkyni Alena Benešová, kategorii synchronizovaného plavání vyhrály Alžběta Dufková se Sabinou Langerovou a v kategorii Masters berou nejvyšší ocenění Vladislav Bragin (plavání muži), Marcela Šťastná (plavání ženy), Veronika Milerská (dálkové plavání), Denisa Hrubá (synchronizované plavání) a Zorka Jordánová (skoky do vody).

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud