Legendární prsař Peaty má další rekord. Stovku dostal pod 57 vteřin | iSport.cz
Martin Hašek
22. července 2019 • 04:30

Legendární prsař Peaty má další rekord. Stovku dostal pod 57 vteřin

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Leeds nabízí za Stancia cca 200 miliónů! Tvrdík reagoval na Twitteru: Hezká starost!
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KWANGDŽU | Britský prsař Adam Peaty zvládl další magický kousek, který z něho činí jednoho z nejlepších plavců historie. Na světovém šampionátu s předstihem dostál cílů svého Projektu 56 a už v semifinále se stal prvním prsařem, který se na stovce dostal pod hranici 57 sekund. Jeho nový světový rekord činí 56,88 sekundy.Peaty je normální kluk, který se rád baví s kamarády, projede se ve svém autě nebo hraje videohry.

„Nechodím tak často do hospody jako jiní kluci. Ale to je můj druh sebeobětování,“ vysvětlil Peaty pro BBC.

Místo hospod vymetá raději bazény a dělá to stylem, který už vstoupil do historie. Stačí jen jedna z jeho bohatých statistik. Ještě žádný plavec v dějinách nezvládl prsařskou stovku pod 58 sekund. Chápete to? Peaty je ve svém výsostném území a včera prolomil hranici 57 sekund. O ni začal usilovat od chvíle, kdy vylezl z bazénu s olympijským zlatem z Ria.

„Jsem olympijský šampion, mistr světa, šampion Commonwealthu, mistr Evropy, světový rekordman. Ale stále chci víc. A to je Projekt 56,“ řekl Peaty, když svůj záměr vyhlašoval. „Vím, že budu muset pracovat ještě tvrději. Bude to stát víc potu, možná i víc krve. Ale vím, že je to dosažitelné.“

Vloni na mistrovství Evropy v Glasgow se Peaty k vysněné hranici dostal na jedinou desetinu. A včera to dokázal. „Nemám pro to jiné slovo než neuvěřitelné,“ řekl Peaty. „O tohle jsem se snažil tři roky. Od chvíle, kdy jsem dohmátl v Riu, jsem věděl, že můžu být ještě rychlejší.“

Teď má, co chtěl.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud